wlosyuroda123
Przyczyn wypadania włosów może być kilka, fot.: inplus pr
Kalina Samek
26/03/2013

Tracisz włosy? Nie trać głowy!

Wypadające garściami włosy mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Przyczyn takiego stanu może być kilka: hormony, niewłaściwa pielęgnacja, stres

Jeśli problem staje się naglący najbezpieczniejszym posunięciem będzie w pierwszej kolejności wizyta u specjalisty dermatologa, który oceni stan naszej skóry i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Dieta, pielęgnacja i mezoterapia

Obecnie bardzo popularna jest mezoterapia – doradza lek. med. Katarzyna Kowalska-Górska z centrum DER-MED. – To kuracja, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę odżywczych substancji, które poprawiają mikrokrążenie skóry głowy. Dlatego stanowi doskonałą profilaktykę przeciwko wypadaniu włosów, a oprócz tego stymuluje ich odrastanie. W celu uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie serii 4-8 zabiegów – podsumowuje.

Kurację wzmacniającą można uzupełnić o odpowiednie szampony i odżywki. Na rynku znajdziemy specjalne preparaty, przeznaczone do walki z łysieniem. Warto też zadbać o właściwą dietę, bogatą w witaminy i minerały. Dla osób, które nie mają czasu na tworzenie posiłków bogatych w mikroelementy wygodnym rozwiązaniem będzie łykanie ich odpowiedników w postaci tabletek. Działanie wzmacniające wykazują preparaty z niektórych roślin, na przykład: skrzyp polny, pokrzywa, malwa czy nagietek. Połączenie wszystkich elementów i zastosowanie kompleksowej kuracji sprawi, że nasza fryzura znów stanie się gęsta i lśniąca.

Dawno, dawno temu…

Włosy to pozostałość po procesie ewolucji. Dziś pełnią funkcję ozdobną i są wyznacznikiem atrakcyjności. Grubość i struktura włosa to cechy, które są uwarunkowane genetycznie. Niestety nie mamy na nie najmniejszego wpływu. O tym, czy możemy pochwalić się bujną fryzurą, decydują fragmenty DNA które nam przekazali nasi rodzice i dziadkowie. Ci, którym się nie poszczęściło i otrzymali w spadku nieco bardziej skąpy zestaw, muszą poświęcać dużo więcej uwagi pielęgnacji włosów. Jednak czasami, nawet pomimo intensywnych starań loki stają się coraz słabsze, a niekiedy zaczynają bardzo intensywnie wypadać.

Norma to około 70-100 wypadających włosów dziennie. Jeżeli mieścimy się w tym limicie, to wszystko jest w porządku i nie ma się czego obawiać. Jeśli jednak tracimy ich więcej, jest to niepokojący sygnał i powinniśmy zwrócić większą uwagę na stan skóry, głowy i włosów.

Przyczyn łysienia może być wiele. Panowie najczęściej tracą włosy na skutek łysienia męskiego, na które wpływa ma testosteronem. Inne przyczyny to łysienie grzybicze, plackowate i polekowe. U kobiet włosy często silnie wypadają tuż po ciąży. Przyczyną utraty włosów może być także niewłaściwa pielęgnacja, przebyta choroba lub stres.

wlosyuroda123
wlosyuroda123

Komentarze Dodaj komentarz (3)

 1. Nova 28/08/2010 12:16

  CytujSkomentuj

  A co z domowymi sposobami??? Czy one działają? Nafta, szampon z czarnej rzepy, żółtko, olejek arganowy ???? Stosowałam wszystko, gdy miałam problemy, ale tak naprawdę nie wiem, czy co jest skuteczniejsze…specyfiki z apteki, czy naturalne sposoby?

 2. jack 28/08/2010 17:22

  CytujSkomentuj

  Mi zawsze powtarzali, że najlepszy środek na łysienie to środek głowy

 3. Dagmara 21/07/2018 19:47

  CytujSkomentuj

  Całę szczęscie nie łysieję, ale widzę coraz więcej kobiet z przerzedzonymi włosami i wiem że to może być powód do dramatu dla nich. Mi niestety po ujawnieniu się problemów z tarczycą zaczęły się kłopoty z włosami czyli ich wypadaniem. Nie wypadają jakoś bardzo, nie wyjmuję ich setek z odpływu wanny ale faktem jest że kiedyś były mocniejsze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.