ikona234kobieta6
Edyta Nowicka
30/09/2016

Walka ze zniszczonymi włosami

Nasze włosy nie zawsze są zadowolone z pielęgnacji, którą im fundujemy. Przed wieloma z negatywnych czynników możemy je jednak zabezpieczyć. Jak uratować włosy przed zgubnym działaniem chloru czy negatywnymi skutkami, które zapewnia im sauna

Włosy z pewnością nie lubią naszych wyjść na basen, szczególnie gdy z tego basenu korzystamy często. Pływanie jest jedną z dyscyplin sportowych najlepiej wpływających na ciało, dlatego wielu ekspertów rekomenduje częste wizyty na basenie. Poza zdrowym kręgosłupem i wymodelowaną sylwetką możemy jednak zyskać przez to zniszczone włosy. Chyba, że odpowiednio je wcześniej przygotujemy. Przede wszystkim nie zapominajmy o czepku – do wyboru najczęściej jest ten gumowy, silikonowy bądź wykonany z materiału. Pierwszy najbardziej niszczy włosy, a właściwie wyrywaja nam je za każdym razem, gdy tylko chcemy go ubrać. Silikonowe czepki są mniej inwazyjne, jednak na tyle szczelne, że nie dostarczają powietrza do włosów, przez co skóra naszej głowy może się szybciej przegrzewać. W konsekwencji włosy mogą się szybciej przetłuszczać. Najmniej inwazyjnym rodzajem czepka jest ten, który wykonany jest z materiału. Nie jest on tak szczelny jak pozostałe rodzaje, jednak z pewnością jest najbezpieczniejszy dla włosów.

Pozostaje również kwestia przygotowanie włosów na ich kontakt z chlorem. Jedną z możliwości jest zabezpieczenie włosów poprzez nałożenie odżywek lub olejów przeznaczonych do ich pielęgnacji. Ten zabieg pozwoli łatwiej założyć czepek a chlor, który dostane się do włosa nie będzie tak szkodliwy. Kolejnym, bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji włosów po basenie jest ich mycie, tuż po wyjściu. Chlor pozostawiony na włosach aż do wyschnięcia wysusza je i osłabia. Do pielęgnacji najlepiej używać szamponów i odżywek, które wzmacniają mieszki włosowe i nawilżają łodygę włosa.

Nie da się ukryć, że sauna również nie jest dla nich czymś miłym. Pod jej wpływem włosy się przesuszają, a tym samym są bardziej łamliwe, sztywne i tracą swój dawny blask. Wysoka temperatura negatywnie oddziałuje również na cebulki włosów, a to z kolei sprawia, że włosy znacznie częściej wypadają. Co zrobić, aby temu zapobiec? Odpowiednie wydaje się być nałożenie na nie odżywczego oleju przeznaczonego do pielęgnacji, a potem zawinięcie włosów w ręcznik albo specjalną czapkę, która jest przeznaczona do noszenia na saunie. Po zakończonej kuracji należy umyć włosy – w przeciwnym razie zbyt długo obciążone olejem włosy mogą zacząć się nadmiernie przetłuszczać.

Źródło: InnerLook

ikona234kobieta6
ikona234kobieta6

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/08/2018 14:49

    CytujSkomentuj

    Super, bardzo dziękuję, lubię porady które można wykorzystać w domowym zaciszu i bez wydawania dużych kwot pieniędzy. Milo posiedzieć w ciepłej wannie z ręcznikiem na głowie i niech te wszystkie specyfiki sobie działają ;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.