Choć wieczorem jesteśmy zmęczone i jedyne o czym marzymy po dniu pełnym wrażeń to sen, nigdy nie zapominajmy o demakijażu. Oczyszczenie skóry przed snem jest kluczowe, jeżeli chcemy by wyglądała na wypoczętą i zadbaną. Sprawmy, by nasza wieczorna rutyna stała się przyjemnością i relaksem. Zapalmy świecę, włączmy nastrojową muzykę. Pamiętajmy, że wieczorne zabiegi zaprocentują rano promiennym wyglądem. Warto odłożyć sobie co wieczór 20 minut, pół godziny lub nawet więcej, zależnie od potrzeb.
Krok 1. Oczyszczanie oczu i ust
Zacznij od delikatnego demakijażu oczu i ust. Za pomocą bawełnianego wacika kosmetycznego nasączonego dwufazowym płynem do demakijażu delikatnie zmyj cienie, tusz i eyeliner. Pamiętaj, by zawsze robić to delikatnie, przykładając płatek do skóry i przesuwając go w dół po rzęsach. Nigdy nie rozciągaj delikatnej skóry wokół oczu ani nie pocieraj na boki! To bardzo jej szkodzi. Aby dokładnie zmyć resztki kredki czy eyelinera użyj patyczka higienicznego nasączonego płynem, wtedy precyzyjnie dotrzesz w okolice rzęs. To dobry sposób jeśli masz przedłużane rzęsy, dzięki temu unikniesz ich uszkodzenia. Pozostałości szminki również usuń za pomocą wacika nasączonego płynem. Pamiętaj, by także nie rozciągać skóry ust.
Krok 2. Demakijaż twarzy
Czas na pozbycie się make-up’u. Do tego użyj płynu micelarnego np. arganowego, który nawilża oraz łagodzi. Z demakijażem twarzy doskonale poradzi sobie nawet zwyczajna spożywcza oliwa z oliwek. Wystarczy, że wmasujesz ją w skórę rękoma, a następnie nadmiar usuniesz za pomocą wacika. Ten zabieg jest bardzo przyjemny i dodatkowo sprawi, że skóra nabierze blasku. Po użyciu oliwy, umyj twarz ulubionym płynem lub mydłem przeznaczonym do oczyszczania skóry twarzy.
Krok 3. Czas na pielęgnację
Oczyszczona twarz gotowa jest na przyjęcie substancji pielęgnacyjnych. Najlepsze będzie serum oraz olejki, które są naturalne i nawilżą oraz zregenerują skórę. Ważna jest kolejność nakładania – od najlżejszych do tych o cięższej konsystencji. Zacznij od nałożenia serum np. z kwasem hialuronowym od razu na oczyszczoną skórę. Wówczas kosmetyk zadziała najlepiej, a składniki aktywne wnikną w głąb naskórka. Następnie nałóż delikatnie wklepując zwyczajny krem nawilżający bez substancji zapachowych i niepotrzebnej chemii.
Po kilku minutach możesz nałożyć już na skórę kilka kropel olejku. Ważne, by był on w 100 % naturalny i ekologiczny. Użyj takiego, który jest odpowiedni dla twojej cery. Jeżeli potrzebujesz silnego nawilżenia, wybierz olej arganowy, jeśli masz problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem, najlepszy będzie olej tamanu.
Pamiętaj, by serum, olejki czy kremy delikatnie wklepać także w skórę szyi i dekoltu. Często o tym zapominamy, a to właśnie tam skóra starzeje się najszybciej. Niezależnie od kosmetyku jaki aplikujesz, zawsze wklepuj go delikatnie opuszkami palców, pozwalając mu się wchłonąć. Nie trzyj skóry i nie rozciągaj jej. Na koniec nałóż delikatnie krem pod oczy. Tak przygotowana do snu skóra odwdzięczy się rano pięknym wyglądem i blaskiem.
Źródło: Newsrm.tv
CytujSkomentuj
Dbam o skórę od kiedy pamiętam. Juz jako nastolatka nie kupowałam miliona bluzeczek tylko dobra i lekka pielęgnacja z później też, zalezało od wieku, co kupowałam. Teraz, z powodów ekologicznych, nie używam wacików drogeryjnych, bielonych chlorem i wyrzucanych po użyciu na śmietnik, gdzie się nie rozkładają, tylko wacików wielorazowych, które normalnie piorę wraz z białymi ubraniami. Obliczyłam, że w ciągu prawie roku NIE wyrzuciłam do śmieci około 1500 wacików. Namawiam do wykonania samemu lub kupna, planeta będzie wdzięczna