urodaikony123nowe2
Anna Chodacka
01/02/2014

Botoks leczy swędzenie blizn

Karen Croule to pierwsza pacjentka na świecie, której blizny po poparzeniach lekarze leczyli, m.in. botoksem. Dzięki toksynie botulinowej zniknęło uporczywe swędzenie blizn. Po Karen, tę metodę zastosowano w przypadku kolejnych 50 poparzonych

54 – letnia Brytyjka doświadczyła poważnych poparzeń. Musiała przejść kilka przeszczepów skóry na szyi, dłoniach, twarzy. Operacje te były udane, jednak pacjentka doświadczała intensywnego swędzenia blizn, co jest typowym objawem dla poparzonych pacjentów. Blizny te lekarze potraktowali zastrzykami z botoksu. Intensywne swędzenie ustąpiło! – Swędzenie blizn doprowadzało mnie do szału. Nie mogłam spać, w związku z tym nie mogłam wrócić do pracy. Powoli wpadałam w depresję – wspomina Karen. Dr Peter Brooks wpadł na pomysł, aby wykorzystać botoks, aby ulżyć pacjentce. Swędzenie jest wywoływane przez odbudowywanie nerwów oraz suchość skóry, ponieważ gruczoły łojowe są zniszczone. Jako, że botoks już wcześniej był wykorzystywany, w walce z potem, doktor Brooks stwierdził, że być może jest to dobry trop i należy spróbować. – Swędzenie ustąpiło już po pierwszym zabiegu. Nareszcie mogłam spać. Wróciłam do pracy, dostałam swoje życie z powrotem – podsumowuje Karen.  Nottingham’s Queen’s Medical Centre planuje przeprowadzić szersze badania na temat leczenia swędzenia botoksem, wprowadzenia go do swojego szpitala i innych w WB.

urodaikony123nowe2
urodaikony123nowe2

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 13/11/2018 19:25

    CytujSkomentuj

    Biedna i bardzo dzielna kobieta :( dobrze, że ktoś dał radę jej pomóc w tym cierpieniu i może wracać powoli do formy. Życzę pełnego powrotu do zdrowia i by zapomniała pani o tych wszystkich przykrych przejściach.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.