fot. 123
Kalina Samek
23/04/2011

Czy to profilaktyka zdrowotna?

A i owszem. Fotoodmładzanie to jeden z tych zabiegów, który pod tajemniczą nazwą skrywa zbawienne działanie dla naszej skóry – nie tylko przeciwstarzeniowe, ale również profilaktyczne – wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz stymuluje produkcję kolagenu

Fotoodmładzanie to naświetlanie skóry twarzy, szyi i dekoltu pulsacyjnym światłem IPL (Intense Pulse Light), dzięki któremu można zwiększyć m.in. napięcie skóry, zredukować drobne zmarszczki, przebarwienia i naczynka. Co ciekawe, fotoodmładzanie polecane jest również osobom posiadającym skórę ze skłonnościami trądzikowymi. Dodatkowo działa antybakteryjnie i obkurcza pory.

- Fotoodmładzanie nie ma ograniczeń wiekowych. U osób młodych jest stosowany jako profilaktyka. Równie często i chętnie poddają się mu panie i panowie. Jest zupełnie bezinwazyjny, zatem i bezpieczny – wyjaśnia Agata Wołczyk, manager Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED Katowice.

Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca się wykonanie kilku serii, najlepiej w kilkutygodniowych odstępach. Dokładne informacje, osoba, która zdecyduje się na zabieg, uzyskuje podczas obowiązkowej konsultacji lekarskiej. Bezpośrednio po zabiegu, miejsce które poddaliśmy fotoodmładzaniu jest zaczerwienione, dlatego należy chronić je przed ostrym słońcem lub mrozem. Po kilku dniach skóra staje się widocznie gładsza, równiejsza, jaśniejsza.

fot. 123
fot. 123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 06/02/2019 16:51

    CytujSkomentuj

    Miałam kiedyś fototerapię i faktycznie, efekt był więcej niż zadowalający. Co prawda, niestety, trochę to kosztowało ale wygląd skóry poprawił się niemal natychmiastowo i w miarę długo utrzymał. Tak więc, jeśli ktoś ma trochę gotówki na to ;) to niech się nie waha. Wiadomo, jest to zależne od organizmu, ale ja byłam zachwycona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.