Masaż zrelaksuje zmęczoną twarz
Twarz potrzebuje szczególnie troskliwej opieki / fot. 123
Ela Prochowicz
25/07/2012

Daj odpocząć twarzy

W masażu twarzy najważniejsze jest nastawienie. Postaw na delikatny dotyk i systematyczność

Wszystkie mięśnie naszego ciała możemy relaksować w różny sposób. Twarz jest inna. Mięśnie twarzy pracują cały czas, nie mają wytchnienia. Dziś częste są sytuacje, kiedy młode kobiety po studiach, w wieku dwudziestu kilku lat, po paru latach pracy przed komputerem mają wokół oczu siatkę drobnych zmarszczek. Rozwiązaniem jest należyta dbałość o twarz, a dobrym do niej wstępem jest właśnie masaż.

Możemy wykonywać masaż relaksacyjny twarzy, który jest wstępem do innych zabiegów twarzy: kosmetycznych, z medycyny estetycznej, nawet do zabiegów chirurgii plastycznej. Profesjonalny masaż relaksacyjny twarzy to także masaż leczniczy, który wspomaga zabiegi medycyny estetycznej i jednocześnie relaksuje, odpręża, poprawia kondycję skóry, a tym samym urodę.

Często taki masaż pełni funkcję diagnostyczną. Wprawny masażysta bada, czy zmarszczki na twarzy są statyczne, czy dynamiczne, może zobaczyć różnice w napięciu skóry, widać też napięcie od strony emocjonalnej, którego często nie chcemy pokazać.

Jednorazowy masaż pomaga, kiedy chcemy na przykład wykonać perfekcyjny makijaż. Kiedy mamy rozluźnione mięśnie, możemy wówczas więcej twarzą wyrażać, ale też lepiej ją kontrolujemy.

Masaż można zrobić samemu. Są proste, uniwersalne chwyty, które możemy stosować na co dzień. Powolne spojrzenie w lewo i w prawo rozluźnia mięśnie szyi. Stosowanie delikatnego automasażu twarzy jest również wskazane. Dotykając swojej twarzy po pracy, starajmy się znaleźć miejsca najbardziej napięte. Są to żuchwa, środek czoła, okolica oczodołu dla ludzi pracujących przy komputerze. Jesteśmy w stanie te napięcia twarzy wyczuć i wówczas bardzo wskazany jest automasaż.

Zaczynamy od kolistego masowania okolic żuchwy, przechodzimy na łuki brwiowe i okolice oczu oraz czoła, które są często napinaną częścią twarzy. Ważna jest przy tym zmiana pozycji całego ciała po wielogodzinnej pracy.

Masaż zrelaksuje zmęczoną twarz
Masaż zrelaksuje zmęczoną twarz

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 16/01/2019 19:49

    CytujSkomentuj

    To wygląda na to, że robiłam sobie automasaż twarzy, nawet o tym nie wiedząc. Faktem jest że jak cżłowiek cały czas siedzi przed monitorem, mało się rusza i jeszcze nie daj Boże pociera oczy lub podpiera skórę policzków i okolic oczu rękami to się robią zmarszczki i skóra się też męczy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.