depilacja
Żeby niechciane włoski zniknęły na zawsze... / fot. PressFactory
Monika Mista
30/07/2010

Gładka…jak we śnie!

EksMagazyn sprawdził na własnej skórze. Monika Miśta opowiada o swoich wrażeniach i efektach trwałego usuwania zbędnych włosków. Czy aby na pewno trwałego?

O depilacji laserowej zrobiło się głośno na polskim rynku kosmetycznym kilka lat temu. I jak każda przeciętna młoda kobieta – ja również – lubię wiedzieć na czym polegają różnego rodzaju estetyczne innowacje i wariacje. I choć wiedzę w tym zakresie posiadam niemałą, o dziwo zawsze chętniej poddaję się tradycyjnym zabiegom. Dlatego do tej pory zbędnego owłosienia pozbywałam się przy pomocy rozgrzanych plastrów wosku, lub w chwilach słabości i w przypływie totalnego lenistwa – maszynką do golenia. Temat depilacji laserowej wydawał mi się odległy z kilku podstawowych powodów. – Przerażały mnie koszty usługi. Nie znałam również nikogo, kto potwierdziłby skuteczność cud-metody, dlatego nie planowałam testować naświetlania na własnej skórze.

Przypadkowe początki
Lecz okazja nadarzyła się sama, gdy pewnego wiosennego poranka udałam się z moimi porośniętymi krzaczastym owłosieniem łydkami do „salonu piękności”, aby przygotować się do sezonu letniego. Wybrałam salon w mniejszym mieście, bo tam ceny są nieco niższe, a i ruch mniejszy, a co za tym idzie mniej stresu.
Z zapuszczonymi włoskami (jak to zwykle bywa przed woskowaniem), czekałam w fotelu, aż klejąca substancja pojawi się na moich łydkach. Z „czystej” ciekawości zapytałam jednak ksmetyczkę o opinię na temat depilacji laserowej. Okazało się, że profesjonalnych zabiegów depilacji dokonuje się również w moim ulubionym lokalnym SPA, a specjalistka w tej dziedzinie miała wkrótce się pojawić. Laser jest urządzeniem przenośnym, dlatego sesje depilacyjne mogą się tak naprawdę odbywać w każdym przystosowanym do tego gabinecie. Urządzenie składa się z bazy (przypominającej kształtem duży odkurzacz), od której odchodzi najważniejszy element, przypominający pistolet. To właśnie on służy do usuwania zbędnego owłosienia.

Szybka decyzja
Spontanicznie zerknęłam na swój nieciekawy zarost i przekalkulowałam w pamięci wydatki na woskowanie i zdecydowałam poddać się najbliższemu zabiegowi depilacji nóg, zanim jeszcze ciepły wosk pojawił się na mojej łydce (nie wolno bowiem stosować woskowania około miesiąc przed depilacją ). Poniżej zamieszczam wszystkie informacje i wskazówki dotyczące depilacji laserowej, które podczas zabiegu usłyszałam od Magdaleny Ziemby –specjalistki ds. depilacji laserowej, współwłaścicielki Strefy Urody „Nana” w Legnicy.

Zalecenia – przed i po depilacji
Zapewniam, że przygotowanie do depilacji nie wymaga wielu wyrzeczeń. 4-6 tygodni przed zabiegiem nie należy korzystać z innych form depilacji, usuwającej włosa razem z cebulką. A zatem nie używamy depilatora, oraz nie poddajemy się woskowaniu. Co do golenia włosków, nie ma żadnych przeciwwskazań – dzięki temu nawet oczekując na kolejny zabieg nasze nogi pozostają gładkie i zadbane . Ważne jednak, aby w dniu zabiegu nie peelingować oraz nie natłuszczać skóry.
Po zabiegu skóra zazwyczaj jest lekko podrażniona i zaczerwieniona, dlatego w ciągu dwóch tygodniu po naświetlaniu odradza się wizyty w solarium, saunie i opalanie słoneczne, gdyż mogłoby dojść do poparzenia skóry. Jeśli depilowane są okolice pach, należy 1-2 dni po zabiegu unikać antyperspirantów zawierających alkohol.

Krok po kroku
Stosując się do zaleceń, na zabieg depilacji laserowej udałam się z przygotowaną, czyli ogoloną powierzchnią skóry. Pani specjalistka przeprowadziła ankietę, żeby sprawdzić, czy istnieją jakieś zdrowotne przeciwwskazania. Dodatkowo, aby upewnić się, że reakcja skóry jest odpowiednia na światło lasera, zostałam poddana depilacji próbnej na niewielkiej powierzchni skóry. Jeśli po kilku minutach nie występuje opuchlizna, zaczerwienienie, lub inne niepokojące podrażnienia, można kontynuować zabieg. Niepokojących symptomów nie było, a zatem ciąg dalszy nastąpił.
Depilacja przebiega dosłownie krok po kroku. Kosmetyczka podzieliła powierzchnię skóry specjalną białą kredką na niewielkie kwadraty, wzdłuż których przesuwała laser centymetr po centymetrze. Pistolet emituje wiązkę światła, która przenika przez skórę do mieszka włosowego i niszczy bezpowrotnie jego cebulkę. a jednocześnie powoduje uczucie nieprzyjemnego ukłucia.
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od depilowanej powierzchni. Przykładowo, naświetlanie łydek, (tak jak w moim przypadku) trwa 1,5 h, natomiast okolic bikini lub pach zaledwie pół godziny.

Częstotliwość wykonywania zabiegów
Aby depilacja była skuteczna należy wykonać minimum 3-4 zabiegi w odstępach 7-8 tygodniowych. Włos wtedy zostaje naświetlany w różnych fazach swojego wzrostu. Niektóre partie ciała wymagają powtórzenia zabiegu nawet 7-8 krotnie.
-Problem najczęściej sprawiają delikatne włoski wyrastające na brodzie lub w okolicy ust, które są u kobiet związane ze zmianami hormonalnymi. Wtedy zaleca się wykonanie badań, które wykazują na hormon o podwyższonej zawartości. Jeśli jednak badanie pokazuje iż wszystkie normy są zachowane, trudno jest zlokalizować przyczynę odrastających włosków, ponieważ może ona pochodzić z wnętrza organizmu. Wtedy właśnie zabieg powtarza się do uzyskania odpowiednich efektów – podkreśla Magda Ziemba.
Generalnie, największą skuteczność można zaobserwować po depilacji owłosienia o ciemnym pigmencie. Usuwanie jasnych włosków nie przynosi często oczekiwanych efektów.

Koszty

Ceny zabiegów są uzależnione od depilowanej powierzchni. W „Eks Magazynie” zamieszczamy cennik dotyczący jednorazowego zabiegu. Decydując się na serię zabiegów, i przedterminową zapłatę za usługę, cena może ulec korzystnej zmianie. Jako klientka przekalkulowałam i przyznaję, że różnica jest bardzo wyraźna pomiędzy jednorazowym zabiegiem a serią. Dlatego korzystniej jest dokonać za pierwszym razem przedpłaty na konto następnych zabiegów i wówczas jeden z nich jest gratis.

Górna warga – 200zł
Broda – 300zł
Baki – 200zł
Policzki – 300zł
Szyja – 300zł
Pachy – 300zł
Bikini – 300-400zł
Łydki – 500zł
Uda – 600zł
Pośladki – 200 – 400zł
Piersi – 200zł
Brzuch – 300 – 400zł
Linia brzucha – 200zł
Przedramiona – 300zł
Ramiona – 400zł
Klatka piersiowa – 400 – 500zł
Plecy – 600 – 900zł

Skuteczność
Jak już wspominałam, decyzję o depilacji laserowej podjęłam bardzo spontanicznie. Lecz, zanim pojawiłam się na pierwszym zabiegu, zrobiłam szczegółowy wywiad na temat urządzenia, którym będzie wykonywana depilacja, i zasięgnęłam opinii innych specjalistów. Przy okazji doinformowywania się, najważniejsze powinny być dla nas zapewnienia o bezpiecznym wpływie na nasze zdrowie i skuteczność naświetlania. Ostrzegano mnie, więc i ja podkreślam, iż na polskim rynku pojawiło się wiele nieprofesjonalnych urządzeń, dzięki czemu niektóre salony kosmetyczne mogą zaproponować bardzo atrakcyjną cenę zabiegów. Lecz po krótkim czasie może się okazać, że włoski zaczną odrastać.
Przed pierwszym zabiegiem pojawiają się wątpliwości i to jest naturalne, zwłaszcza, że przede mną jeszcze 3 zabiegi – każdy w odstępie 7-8 tygodni. Najlepsza ocena płynie jednak z ust klientek, które poddały się depilacji laserowej kilka lat temu.- Jestem wydepilowana i szczęśliwa – mówi Magdalena Ziemba, które teraz sama pozbawia kobiety zbędnego owłosienia.

depilacja
depilacja

Komentarze Dodaj komentarz (4)

 1. Aga 22/08/2010 20:43

  CytujSkomentuj

  polecam, można się pozbyć raz na zawsze niepotrzebnych włosów z nóg! tyle, że niestety, u nas jeszcze depilacja laserowa sporo kosztuje…

 2. plecy 27/10/2010 20:58

  CytujSkomentuj

  zabieg bolesny ale po drugim zabiegu już efekty takie że mógłbym na tym etapie poprzestać .fakt ceny wysokie ale za to jaki komfort! u mnie zabieg trwał dość długo bo prawie trzy godziny. pozdrawiam panią Monikę z gabinetu cleo ;)

 3. ola 14/01/2011 07:10

  CytujSkomentuj

  Pierwszy zabieg, to było Eldorado:) Ale po czwartym już rozumiem, co naprawdę oznacza powiedzenie, że żeby być piękną trzeba cierpieć:) Na szczęście efekt jest widoczny. Co do tego nie ma najmniejszej watpliwości.

 4. Dagmara 27/01/2019 07:40

  CytujSkomentuj

  Ciekawa jestem bardzo, jak to wygląda po tych kilku latach u Pani Moniki. Pewnie coś tam się pojawiło od tego czasu, ale mam nadzieje że jest Pani zadowolona. Ja akurat owłosienie na nogach i pod pachami mam bardzo jasne i wolno mi to odrasta, ale wiem że są osoby z problemami hormonalnymi i dla nich takie oto zabiegi to prawdziwy ratunek.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.