ikona1234kobieta15
Ela Makos
11/03/2016

Kobiece pragnienia

Wśród wielu kobiecych marzeń jest także to, by mieć zadbane zęby. Nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody. Piękny uśmiech pozwala pozbyć się także wielu kompleksów

Trzeba podkreślić, że chodzimy do stomatologa, by nasze zęby były zdrowsze. Do tego dochodzi jednak wiele innych czynników, które sprawiają, że odwiedzamy go częściej. Należy do nich miedzy innymi estetyka. Chcemy mieć piękny uśmiech, by lepiej czuć się w swojej skórze, pozbyć się kompleksów, a także, podobać się innym. Piękny uśmiech to jeden z najważniejszych elementów tzw. pierwszego wrażenia w relacjach damsko-męskich. Ta cecha naszego wyglądu najczęściej plasuje się na szczycie listy, kiedy zapytamy mężczyzn o wyznaczniki atrakcyjności płci pięknej.

Kobiety oceniają sprawę bardzo podobnie. Dla nich jednak, oprócz pięknego uśmiechu liczą się jeszcze inne kwestie. W czołówce, poza zębami znalazła się też gramatyka. Zaraz po niej był jeszcze ubiór i włosy. To istotne wskazówki! Wynika z nich bowiem, że liczy się nie tylko wygląd, ale również to jak wypowiada się partner.

Zainwestuj w zdrowie

Nawet jeśli natura nie obdarzyła nas idealnym uzębieniem, są metody na to, by nasz uśmiech przeszedł metamorfozę. Co najbardziej szpeci zęby? Z pewnością przebarwienia, ich asymetria oraz wady zgryzu. Żółtawe, krzywe zęby z pewnością nie dodadzą nikomu uroku. Wszystkie te problemy można jednak rozwiązać podczas wizyty u specjalisty.

Pierwszym krokiem powinien być profesjonalny zabieg higienizacji, który najczęściej  przeprowadza higienistka stomatologiczna. Skaling i piaskowanie usunie kamień nazębny i w wielu przypadkach pomoże pozbyć się nieestetycznych przebarwień po kawie i herbacie. Jeśli jednak przebarwienia są rozleglejsze, możemy zdecydować się na zabiegi wybielające w gabinecie. Wybielać możemy je za pomocą lampy lub lasera. Możemy to robić zarówno u stomatologa, jak i we własnym zakresie, poprzez zakładane na zęby nakładki aktywizujące. Ile czasu musimy na to przeznaczyć? Jednorazowa wizyta w gabinecie może potrwać ok. 1-1,5 godziny. Czasami trzeba jednak udać się do stomatologa dwukrotnie. Po wykonanym zabiegu nie można też zapominać o odpowiedniej higienie. Dzięki temu efekt będzie jeszcze bardziej trwały. Po profesjonalnych zabiegach oczyszczania zębów z osadów, należy także wyleczyć ewentualne ubytki oraz wyeliminować inne poważniejsze problemy np. stany zapalne dziąseł.

Licówki

Nieestetyczne przebarwienia mogą też zamaskować licówki, czyli cienkie płatki z porcelany lub kompozytu, które przykleja się do zęba. Licówki mogą pomóc się nam pozbyć przebarwień, gdy nie można wykonać wybielania. Metoda jest skuteczna i najmniej inwazyjna. Kolor i odcień wybierany jest przez stomatologa, więc nie ma problemu z tym, że kolor będzie nienaturalny.

Co z wadami zgryzu? Przede wszystkim warto postawić na wizytę u ortodonty. Można w ten sposób uniknąć wielu niepożądanych komplikacji. Spotkanie ze specjalistą pozwoli się nam także poczuć pewniej. Doradzi nam on, jaką metodę leczenia zastosować i jak poprawić wygląd swoich zębów.

Źródło: Skymed.pl

ikona1234kobieta15
ikona1234kobieta15

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.