uroda2ikonanowe123
Edyta Nowicka
27/05/2016

Kosmetyki dobre dla cery

Pielęgnacja skóry twarzy to poważne wyzwanie. Aby działać na jej korzyść należy najpierw dowiedzieć się czego dokładnie potrzebuje. Tylko określenie typu skóry twarzy i jej wymagań pozwoli nam dobrać odpowiednie kosmetyki

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnych preparatów, które „zmieniają nas” i „sprawiają, że stajemy się innymi ludźmi”. Wybór kosmetyków, które są w stanie coś zmienić zależny jest od oczekiwań naszej skóry i składu preparatu, a nie tego co chcą nam przekazać ich twórcy za pomocą krzykliwych haseł.

Dostępne w sprzedaży kosmetyki różnią się wykazywanymi właściwościami. Jedne leczą problemy skórne typu trądzik, podczas gdy inne charakteryzują się umiejętnościami korygującymi zmarszczki. W efekcie zapewniają skórze ochronę przed słońcem oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wybierając zatem krem do twarzy na dzień należy przede wszystkim znać swój typ cery. Jeśli samodzielnie nie potrafimy określić jej rodzaju, możemy udać się po pomoc do wykwalifikowanej kosmetyczki, która na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz oceny wizualnej będzie w stanie to uczynić.

Trzeba pamiętać, że istnieją cztery typy cery: normalna, sucha, tłusta i mieszana. Cerę normalną charakteryzuje miękkość i elastyczność. Co ważne, na jej powierzchni znajdują się naczynka krwionośne, ale są one mało widoczne. Ten typ najczęściej można dostrzec u dzieci. Z czasem pojawiają się natomiast różne mankamenty. Do jej pielęgnacji warto używać łagodnych kremów na dzień, które nie zawierają skomplikowanego składu.

W przypadku cery tłustej typowa jest jej błyszcząca powłoka. Zazwyczaj zauważyć na niej można liczne zaskórniki i wypryski. Ma ona jednak swoje pozytywne strony Ważne jest przede wszystkim to, że zdecydowanie wolniej się ona starzeje. W jej codziennej pielęgnacji należy zatem używać kremów o lekkiej formule, które nawilżą, wygładzą oraz znormalizują wydzielanie sebum.

Znacznie szybciej pojawiają się zmarszczki u osób o cerze suchej. Często towarzyszy temu pewne uczucie napięcia. Krem do twarzy na dzień powinien zatem charakteryzować się bogatą, kremową konsystencją, o dużej ilości składników lipidowych, które odbudowują jej warstwę oraz zapewniają uczucie komfortu.

Znacznie trudniej jest sobie poradzić ze skórą mieszaną. Cechuje się ona przetłuszczeniami w okolicy czoła, nosa i brody, a także tym, że jest zupełnie sucha w okolicy policzków. Specjaliści zalecają, aby w okresie letnim sięgać po lekkie preparaty nawilżające, zaś zimą po kosmetyki o bogatszej konsystencji. Z kolei posiadacze wrażliwej i delikatnej cery powinni wybierać kremy do twarzy na dzień o właściwościach hipoalergicznych, które są pozbawione zapachu, a ich skład ogranicza się do absolutnego minimum.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

uroda2ikonanowe123
uroda2ikonanowe123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.