WHITE-woman-865111_1280-1
Kalina Samek
23/02/2017

Lakier, który utrzymuje się na paznokciach nawet dwa tygodnie!

„Nie mam czasu na malowanie paznokci”.” Podczas sprzątania i tak zrobią się odpryski”. „Chciałabym mieć długie paznokcie, ale cały czas się łamią”. Na pewno znasz te wymówki, przez które w efekcie kolejny miesiąc chodzisz obgryzionymi paznokciami, na które nie możesz nawet patrzeć. Tak dłużej być nie musi. I nie oznacza to wcale dużych, regularnych wydatków.

Tajemnica hybrydy

To właśnie manicure hybrydowy jest odpowiedzią na prośby kobiet o długie, zadbane paznokcie. To metoda stylizacji, która łączy w sobie dwa sprawdzone elementy – żelu do manicure oraz lakieru do paznokci. Tym samym manicure hybrydowy może trzymać się na paznokciach nawet dwa tygodnie i opierać się tak trudnym warunkom, jak m.in. prace domowe. Warto przy tym dodać, że manicure hybrydowy jest także łagodniejszy dla paznokci niż tradycyjne żele.

Stylizacja ta w Polsce jest stosunkowo młoda, ale ze względu na szereg szalet zyskała spore grono zwolenniczek. Dziś manicure hybrydowy można wykonać praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Jednorazowa wizyta to koszt około 150 złotych, a do tego trzeba doliczyć także ewentualny koszt ściągnięcia poprzednich.

Warto więc wiedzieć, że wykonanie takiej stylizacji w domu nie jest szczególnie trudne, choć wymaga dawki cierpliwości. Niezbędna będzie także lampa UV oraz zestaw do manicure hybrydowego.

Hybrydy w domu krok po kroku

Pierwszym krokiem jest wykonanie klasycznego manicure. Nadanie kształtu paznokciom, wycięcie skórek – w późniejszych etapach będzie to niemożliwe. Na koniec należy zmatowić paznokcie, używając bloku polerskiego. Dalej:

  • przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem. W ten sposób pozbędziesz się pyłu i ewentualnych zanieczyszczeń. Jeśli płytka jest wyjątkowo tłusta, warto zastosować primer. Inaczej stylizacja po prostu nie będzie się trzymać na paznokciach;
  • oczyszczoną płytkę pomaluj cienką warstwą bazy i utwardź ją w lampie. Pamiętaj, że czas naświetlania paznokci powinien zależeć od mocy żarówek;
  • nałóż pierwszą, cienką warstwę koloru i utwardź pod lampą. Jeśli uważasz, że to potrzebne, możesz nałożyć drugą warstwę lub wykonać zdobienia. Gdy skończysz, utwardź paznokcie pod lampą;
  • nałóż lakier nawierzchniowy, który utrwali hybrydę. Utwardź paznokcie pod lampą;

Przemyj ostatnią warstwę odtłuszczaczem. Na paznokcie i skórki nałóż oliwkę. Gotowe!

Wypróbuj zestaw: http://www.ezebra.pl/product-pol-51447-ZESTAW-DO-MANICURE-HYBRYDOWEGO-LAMPA-AKCESORIA.html

WHITE-woman-865111_1280-1
WHITE-woman-865111_1280-1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.