BIOrokitnik_maslo
Fot.: materiały prasowe
Kalina Samek
21/03/2011

Masło do ciała z rokitnika

Laboratorium Kosmetyczne AVA właśnie uzupełniło serię kosmetyków BIOrokitnik o odżywcze masło do ciała

Masło do ciała z serii BIOrokitnik to jest przeznaczone dla przesuszonej skóry. Skutecznie nawilża, natłuszcza i regeneruje ciało. Nowoczesną formułę stanowi unikalne połączenie biooleju z rokitnika, roślinnych odżywczych maseł: Karite, kokosowego i oliwnego. Kosmetyki zawierają naturalne składniki z certyfikatem ECOCERT, roślinny odpowiednik silikonu i naturalny składnik nawilżający, nie zawierają konserwantów
z grupy parabenów.

Rokitnik jest jedną z tych nielicznych roślin zawierających w miąższu owoców olej, który jest niezwykle bogaty w witaminy i mikroelementy. Wśród nich są witaminy z grupy B, E, F, K, P, kwas foliowy, karotenoidy, fosfolipidy, prowitamina A i D, garbniki, kwasy organiczne: cytrynowy, jabłkowy oraz mikro i makroelementy takie jak żelazo, bor, mangan. Jako jedyny olej roślinny zawiera unikalny skład kwasów tłuszczowych m.in. wysokie stężenie kwasu palmityno-oleinowego Omega-7, stanowiącego naturalny składnik lipidów skóry, który wpływa korzystnie na regenerację naskórka.

Kosmetyk zawiera m.in.: kompleks z owoców rokitnika, który jest źródłem składników biologicznie czynnych opóźniających proces starzenia się skóry, masło SHEA, masło kokosowe, masło oliwne oraz roślinny odpowiednik silikonu i NMF (zatrzymują wodę w naskórku, likwidują uczucie nieprzyjemnego napięcia, przywracając jej jędrność i elastyczność).

Masło do ciała z serii BIOrokitnik uzupełnia niedobory lipidów, uelastycznia skórę, regeneruje naturalną barierę ochronną. Obecnie seria naturalna terapia BIOrokitnik składa się z 3 kosmetyków: kremu nawilżającego na dzień 50 ml (21 zł), kremu odżywczego na noc 50 ml (21zł) i masła do ciała 250 ml (35 zł).

BIOrokitnik_maslo
BIOrokitnik_maslo

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.