ikona1234kobieta4
Ela Makos
10/03/2016

Medycyna estetyczna – dla kogo?

Medycyna estetyczna jest bardzo kusząca dla wielu kobiet. Niepokojące jest jednak to, że coraz częściej interesują się nią nastolatki, które chcą ingerować w swoje ciało

Być może to tylko trend, który niedługo minie. Faktem jest jednak to, że w gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej spotkać można kilkunastoletnią dziewczynę niż 20- czy 30-latkę.

Kilka lat temu w tego typu gabinetach gościły zazwyczaj kobiety w wieku 35-40 lat. Teraz średnia wieku diametralnie spadła. Wszystko za sprawą różnego rodzaju zabiegów prewencyjnych, po które sięgają panie w wieku 18-20 lat. Poddanie się tym zabiegom ma im zapewnić młody wygląd skóry przez dłuższy czas.

Teraz do gabinetów medycyny kosmetycznej często chodzą także dziewczyny w wieku 15-17 lat. Stanowią one już blisko 5% klientek gabinetów. Zjawisko to przybrało na sile zwłaszcza w ostatnich 2 latach. Dzieje się tak, gdyż młode dziewczyny obserwują zmiany w postrzeganiu kobiecej urody. Oglądając kobiety będące od nich 10 czy 20 lat starsze, starają się zapobiegać wszystkim zmianom, o których mówią ich idolki. Dlatego tak często zgłaszają się do takich właśnie miejsc. Trudno się dziwić, żyją w kulcie piękna i dokładnie wiedzą czego oczekują.

Jakie to zabiegi?

Na szczęście zazwyczaj są to zabiegi nieinwazyjne lub takie, które mają uzasadnienie medyczne. Te stanowią 80% wszystkich przypadków. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze zabiegi wśród nastolatek to najczęściej wybierają one te dotyczące okolic twarzy. Ponad połowa wszystkich wykonywanych zabiegów to peelingi skóry, czyli nieinwazyjne oczyszczanie cery przy pomocy specjalnych kwasów, masek i naturalnych preparatów. Nastolatki wydają na nie jednorazowo od 150 do 500 zł.

Poza tym 25% zabiegów związanych jest z usuwaniem blizn. Przede wszystkim tych po trądziku, blizn zanikowych i przerostowych, bliznowców. Gama wybieranych zabiegów waha się tutaj od laseroterapii poprzez osocze bogatopłytkowe, po mezoterapię igłową. Ta ostatnia chętnie wykorzystywana jest także przez nastolatki do usuwania cieni pod oczami. Za zabieg trzeba zapłacić od 300 zł do 1100 zł.

Popularne jest także usuwanie przebarwień i plam np. posłonecznych przy pomocy laserów i peelingów. Co trzeci zabieg u nastolatki to z kolei depilacja laserowa lub tradycyjna przy pomocy wosku. Te ostatnie wyciągną z kieszeni rodziców od 20 zł, nawet do 5000 zł. za całą serię zabiegów depilacji laserowej.

Piękne usta

Nie da się ukryć, że zdarzają się także bardziej inwazyjne zabiegi. Najwięcej z nich wiąże się z ustami. Moda na tego typu ingerencje zrodziła się pod wpływem gwiazd. Specjaliści odradzają jednak wykonywanie tych zabiegów w młodym wieku, gdyż twarz wtedy ciągle się jeszcze zmienia.

Choć popularność gabinetów medycyny estetycznej ciągle rośnie to nadal większość zabiegów jest możliwa wyłącznie za zgodą rodziców.

Źródło: Guarana PR

ikona1234kobieta4
ikona1234kobieta4

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.