ikonawpis31
Kalina Samek
26/09/2013

Metody leczenia halluksów

Problemy z halluksami mogą pojawić się często bardzo niespodziewanie. Zdarza się, że są skutkiem zlekceważenia wcześniejszych objawów, takich jak obrzęk czy ból powodowany naciskiem na duży palec u stopy

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na szybki powrót do zdrowia i intensywnego trybu życia jest w takim przypadku operacja halluksów. To jedyny sposób na to, by na powrót mieć piękne stopy, móc uprawiać swój ulubiony sport, bawić się i cieszyć życiem.

Rodzaje operacji

Chociaż brzmi to bardzo poważnie, korekcja deformacji palucha, czyli operacja halluksów, jest tylko rodzajem operacji plastycznej. W literaturze medycznej podaje się ponad sto różnych metod operowania palucha koślawego. To, w jaki sposób zabieg jest wykonywany, ustala się indywidualnie dla każdej pacjentki, w zależności od jej wieku, objawów, stopnia zaawansowania schorzenia i wyników wstępnych badań, z których najważniejszym jest zdjęcie rentgenowskie.  W przypadku łagodnych i umiarkowanych halluksów najczęściej używa się osteotomii, czyli metody polegającej na przecięciu kości śródstopia i nadaniu paluchowi właściwego kształtu. Jedynie u osób starszych wykonuje się niekiedy tak zwaną operację wg Kellera, w której usuwa się fragment palucha, a jego kształt modeluje się zgodnie z zasadami chirurgii plastycznej.  Niezależnie od rodzaju przeprowadzonej operacji, przez okres około czterech miesięcy po jej wykonaniu powinnaś powstrzymać się od aktywnego treningu. Na szczęście, po zakończonej rehabilitacji, możesz stopniowo wracać do dawnej aktywności i oddać się ulubionym zajęciom w klubie fitness.

Operacja w komfortowych warunkach

Centrum Medyczne ENEL-MED, w którym przeprowadzane są specjalistyczne operacje z zakresu ortopedii i neurochirurgii, to miejsce w którym w komfortowych warunkach możesz pozbyć się problemów związanych z deformacją palucha. W odróżnieniu od szpitali, w których wykonuje się operacje refundowane przez NFZ, nie musisz tu czekać w kilkumiesięcznej kolejce, cierpiąc i jeszcze bardziej komplikując sprawę. Wybitni lekarze ortopedzi, których zatrudnia Szpital Centrum, mają duże doświadczenie w tego rodzaju zabiegach i są w stanie dobrać najbardziej odpowiednią metodę operacyjną dla każdej z pacjentek, zwiększając w ten sposób skuteczność operacji. Pracownikom szpitala Centrum zależy na tym, byś podczas całego procesu leczenia  czuła się jak najbardziej komfortowo. Do Twojej dyspozycji oddane są nowoczesne i dobrze wyposażone pokoje, gdzie w wolnych chwilach można korzystać na przykład z Internetu. Po operacji w Centrum ENEL-MED, pod okiem świetnych specjalistów odbywa się również rehabilitacja.

ikonawpis31
ikonawpis31

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.