maj2015-kobieta3-ikona-123
Edyta Nowicka
28/10/2016

Modelowanie poprzez własny tłuszcz

Do licznych zabiegów mających wpłynąć na wygląd naszego ciała dodać należy jeszcze jeden. To ten, przy okazji którego wykorzystuje się własny tłuszcz. Dzięki niemu wymodelować można te części ciała, które wydają się nie być dla nas idealne. W jaki sposób tłuszcz może się zatem stać naszym sprzymierzeńcem?

Tłuszcz może się okazać pomocny – pod warunkiem, że jest na dobrym miejscu. Odpowiednio zlokalizowana tkanka tłuszczowa może nadać ciału odpowiednich proporcji i kształtów. Takie idealne kształty można osiągnąć wykorzystując własny tłuszcz. Przydaje się on m.in. podczas zabiegu lipotransferu. To metoda, która pozwala modelować ciało i redukować oznaki starzenia się za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej.

Wszystko zaczyna się jednak od pobrania tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest jej za dużo. Później tłuszcz poddawany jest technologicznej obróbce. Co to oznacza? Dzięki specjalnej wirówce wybierane są najlepszej jakości komórki tłuszczowe, a także wzbogacamy je komórkami macierzystymi. Choć może to wyglądać groźnie to cały zabieg jest małoinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korzystając z tego zabiegu można zmienić m.in. swoje piersi, które w znacznej mierze składają się z tkanki tłuszczowej. Ta niechciana, pobrana z innej części ciała, posłuży więc jako alternatywna metoda modelowania piersi. Za pomocą własnego tłuszczu można powiększyć piersi, a nawet w przypadku pacjentek po nowotworach – zrekonstruować po mastektomii. Tłuszcz to naturalny wypełniacz, a to sprawia, że pacjentki nie muszą się bać reakcji alergicznej lub odrzucenia przez organizm przeszczepionej tkanki.

Kolejne miejsce, które może zostać poprawione przez nasz własny tłuszcz to pośladki. Zabieg lipotransferu jest dziś jedną z najchętniej wybieranych metod na uwypuklenie kobiecej pupy. Wszystko dlatego, że poprzez swoją małoinwazyjność i naturalny wypełniacz jakim jest tłuszcz pacjentki, jest znakomitą alternatywą dla zabiegów polegających na wszczepianiu syntetycznych implantów pośladków. Tzw. Brazilian Butt Lift, czyli właśnie przeszczep własnego tłuszczu w okolice pośladków to bardzo popularna procedura wykonywana w gabinetach medycyny estetycznej, szczególnie na Zachodzie. Dzięki temu zabiegowi pośladki stają się bardziej jędrne i kształtne.

Na nową, lepszą porcję tłuszczu może oczekiwać również nasza talia. Zabieg pozwala nieco ją odmienić. Szczególnie po ciąży, gdy paniom trudno jest powrócić do dawnej wagi i figury. Ten problematyczny obszar jest więc idealnym miejscem dawczym do zabiegu lipotransferu. Dzięki niemu brzuch będzie mniejszy, a talia zdecydowanie bardziej wymodelowana.

Do grona najczęściej zmienianych przez kobiety miejsc do takich zabiegów zaliczyć również można policzki. Skąd ta decyzja? Z czasem nasze ciało zaczyna wiotczeć, a skóra traci sprężystość. Aby twarz była dobrze wykonturowana nie trzeba się jednak decydować na implanty. W tym wypadku pomocny po raz kolejny może się okazać własny tłuszcz. Pełne policzki to z kolei gwarancja pięknego i młodego wyglądu. Zabieg lipotransferu można powtarzać co jakiś czas, a więc robiąc minimum 2 miesiące przerwy.

Źródło: Guarana PR

maj2015-kobieta3-ikona-123
maj2015-kobieta3-ikona-123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.