uroda9ikonanowe123
Edyta Nowicka
22/06/2016

Niech skóra zachwyca!

Niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na Wyspy Kanaryjskie czy na pobliską działkę, chcemy mieć piękną skórę. Są jednak pewne urodowe triki, które pozwolą nam cieszyć się zachwycającym wyglądem podczas upałów

To co przed nami, a więc upały, suche powietrze czy niebezpieczne promieniowanie UVA/UVB, nie sprzyjają naszej skórze. Występowanie tych czynników sprawia, że źle ona wygląda i zdecydowanie szybciej się starzeje. Co ciekawe, promienie słoneczne są odpowiedzialne nawet za 90% wszystkich symptomów starzenia się skóry. Co zrobić w tej sytuacji? Chcąc zadziałać szybko i skutecznie można skorzystać z zabiegów PRX, które regenerują cerę. Warto zwrócić uwagę na to, że przed rozpoczęciem zabiegu prowadzony jest wywiad z pacjentem. Wtedy też weryfikuje się jego zdolność do uczestnictwa w nim. Zabieg warto połączyć np. z mezoterapią mikroigłową.

Dorosły człowiek powinien dziennie dostarczać organizmowi około 1,5-2 litra płynów, a latem czasem nawet i więcej. Nie zapominajmy, że nasza skóra, szczególnie w słoneczne dni również potrzebuje silnej dawki nawilżenia. Oprócz domowej pielęgnacji i stosowania odpowiednich kremów, warto skorzystać z fachowej pomocy w gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli nie nawilżamy naszej skóry to negatywnie wpływamy na jej stan i tym samym damy przyzwolenie zmarszczkom, aby zagościły u nas na dobre. W tej kwestii dobrze wpływa na cerę kwas migdałowy i azelainowy. Ważne jest to, że nie uwrażliwiają one na światło, a więc można je stosować także teraz. Co więcej, pozwalają one naszej skórze być bardziej odporną na negatywne czynniki zewnętrzne.

Latem depilacja to podstawa. Ale co zrobić, gdy po usunięciu zbędnych włosków na ich miejscu pojawiają się czerwone krostki lub podrażnienia? Najlepiej sięgnąć po delikatne i bezpieczne rozwiązanie – pastę cukrową. Zdecydowanie się właśnie na pastę cukrową to wybór depilacji, która będzie naturalna, która uchroni nas m.in. przed pajączkami lub innymi defektami pojawiającymi się u nas po użyciu innych form depilacji. Przeciwdziałać wrastaniu włosków można również poprzez uprzednie wykonanie peelingu. Najlepiej na dzień przed depilacją.

W trakcie trwania wakacji nie zapominajmy tez o okularach przeciwsłonecznych. Te okulary w rozmiarze XXL uwielbiają wszystkie gwiazdy. Jest to nie tylko stylowy i wyrazisty dodatek, ale i dobry sposób na ochronę przed przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zaopatrując się w okulary słoneczne warto skupić się na ich oznaczenia. Dobre będą modele, które chronią nas przed promieniami UVA i UVB. Okulary, choć pozornie mają chronić jedynie oczy to dbają też o delikatną skórę w okolicach oczu. Jest ona w tych miejscach szczególnie cienka i wrażliwa.

Połączenie zabiegów kosmetycznych i odpowiedniej diety może zdziałać cuda podczas pielęgnacji skóry latem. Warto pamiętać, że zdrowe posiłki nie tylko wpływają na naszą sylwetkę, ale również na kondycję całego naszego organizmu, w tym cery. Odpowiednia dieta sprawi, że nasza skóra stanie się gładsza i zdrowsza. Warto przy okazji posiłków pamiętać o witaminach z grupy B, witaminach z grupy E, które opóźniają pojawienie się zmarszczek czy witaminie A. Pomocne będzie również żelazo, selen, jod, czy też kwasy omega-3 i omega-6

Źródło: Guarana PR

uroda9ikonanowe123
uroda9ikonanowe123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.