ikona1234kobieta29
Edyta Nowicka
20/02/2017

Niechciane „oczy pandy”

Pierwsze spojrzenie w lustro tego dnia i już wiesz, że będzie cieżko. Twarz wygląda na zmęczoną, zmarszczki są widoczne bardziej niż zwykle, a do tego te worki pod oczami. W takim momencie najlepiej byłoby znaleźć lek, który zniweluje to natychmiast. Na jakie kosmetyki warto zwrócić szczególną uwagę, aby zniwelować tzw. „oczy pandy”?

Szare i nieestetyczne podbiegnięcia to najczęściej efekt zmęczenia, stresu, przepracowania, a zimą również braku słońca oraz witamin. Sprzyja temu dodatkowo siedzący tryb życia oraz używki. Zdarza się również, że stanowią one zmiany dziedziczne.  Nie oznacza to jednak, że musimy się godzić na postarzałą i zmęczoną cerę.

Szukając przyczyn powstawania tzw. worków pod oczami warto zwrócić uwagę na limfę, która gromadzi się pod oczami. Z czasem cienkie naczynka zaczynają prześwitywać i tworzyć szare przebarwienia, a nam zaczyna to przeszkadzać. Takie zmiany mogą również wskazywać na to, że mamy problemy zdrowotne związane z nerkami, dysfunkcją tarczycy, alergią czy innymi dolegliwościami ogólnoustrojowymi. Warto zatem zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu i sprawdzić czy z naszym zdrowiem na pewno wszystko jest w porządku.

Jeżeli już w walce z workami znajdującymi się pod oczami wypróbujemy wszystkie „domowe metody”, czyli okłady z kostek lodu, z herbaty i masaże, to pierwszym krokiem w walce o świeży wygląd twarzy powinna być rewizja kosmetyków. Niektóre mogą powodować podrażnienia lub alergie, jak np. produkty do demakijażu zawierające kwasy i alkohole. Warto je zmienić na delikatniejsze, nawilżające emulsje z zawartością substancji łagodzących.

Skóra znajdująca się pod oczami jest bardzo delikatna i cienka. Oznacza to,że należy się z nią obchodzić bardzo uważnie. Warto jej dodatkowo pomagać poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Wybierając krem dobrze jest zatem zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju składniki zawiera. W ciągu dnia używajmy takiego z zawartością kwasu hialuronowego lub gliceryny. Te substancje zapewnią odpowiednie nawilżenie skóry i ochronę przed wpływem szkodliwych czynników. Należy go nakładać na noc i rano, koncentrując się na okolicach pod oczami, jednak uważając, żeby nie podrażnić samego oka. Także w zimie należy pamiętać o używaniu kremu z filtrem, ponieważ nadmiar promieniowania UV przyspiesza proces fotostarzenia, czyli powstawanie zmarszczek i przebarwień.

W stosowanych w tym celu preparatach warto również poszukać kofeiny, która pobudza krążenie, działa przeciwzapalnie i ściągająco. Idealnie jest, gdy łączy się z aplikatorem z metalową kulką, która dodatkowo chłodzi skórę.

Przydatny może się okazać również retinol, nazywany również „witaminą młodości”. Znany jest także jako witamina A. Ma wiele właściwości korzystnie wpływających na stan skóry, m.in. dba o jej właściwe nawilżenie i budowę, nie powinno go zabraknąć w kremach (i w diecie), bo jego stężenie w skórze spada pod wpływem promieniowania UV, a my przez to starzejemy się szybciej.

Mając w składzie preparatu witaminę K możemy również liczyć na pomoc w procesie krzepnięcia krwi, ale i zapobieganiu nadmiernemu gromadzeniu się limfy pod oczami. Warto zwrócić uwagę czy w kremie znajdują się się też inne składniki naturalne, takie jak arnika, świetlik, wyciąg z kasztanowca, zeń-szeń czy zielona herbata. Pobudzają one krążenie, działają przeciwzapalnie, dostarczają witamin i uszczelniają naczynia.

Źródło: Guarana PR

ikona1234kobieta29
ikona1234kobieta29

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.