depilacja-laserowa-uroda
laser vectus epilacja
Redakcja
25/06/2018

Nowoczesna epilacja – czy może być jeszcze bardziej skuteczna?

Tak. Może być skuteczniejsza i szybsza. Ma to szczególne znaczenie przy dużych obszarach zabiegowych, takich jak uda, łydki czy plecy. Skuteczność zaś zawsze jest wypadkową mocy lasera i odpowiednio dobranej długości fali. “Klinika Miracki, ponownie jako pierwsza w Polsce wprowadza najszybszy i najskuteczniejszy obecnie laser na rynku światowym do epilacji – laser Thunder. Najszybszy i najmocniejszy. Przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, dzięki dostępnym dwóm długościom fali skuteczny w przypadku zarówno ciemnych jak i jasnych włosów. Epilacja pleców w 15 minut. Jeszcze nigdy nie było tak szybko i skutecznie” – mówi lekarz medycyny estetycznej doktor Krzysztof Miracki

Depilacja laserowa nie musi być bolesna. Znaleźliśmy lasery, które to potwierdzają!

Depilacja laserowa to zabieg, który w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród kobiet zmęczonych koniecznością regularnego powtarzania zabiegów depilacji woskiem u kosmetyczki, lecz także wśród wielu panów, dla których owłosienie na całym ciele kłóci się z wizerunkiem współczesnego, zadbanego mężczyzny. Jednak jeszcze do niedawna chęć trwałego pozbycia owłosienia przy pomocy urządzeń laserowych wiązała się z pewnym dyskomfortem, a dokładnie bólem podczas zabiegu. Dziś jednak depilacja laserowa nie musi być bolesna, a potwierdzają to trzy typy laserów, które znaleźliśmy w Klinice Miracki w Warszawie.

Bezbolesna depilacja laserowa – tak, to możliwe!

Ból podczas zabiegu epilacji laserowej można już zaliczyć do przeszłości. Od momentu, gdy na rynku medycznym pojawił się laser Motus Deka, nieprzyjemne odczucia w trakcie depilacji przestały stanowić jakiekolwiek ograniczenie dla pacjentów. Jak to możliwe, że depilacja laserowa w końcu stała się bezbolesnym zabiegiem? Wytłumaczył nam to dr Krzysztof Miracki, specjalista laseroterapii i entuzjasta nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej.

,,W laserze Motus wykorzystano głowicę z końcówką o rozmiarze 20 mm, która została wyposażona w specjalną szafirową płytkę odpowiadającą za chłodzenie skóry podczas zabiegu. W trakcie zabiegu głowica cały czas pozostaje w ruchu, a szafirowa płytka schładza się do temperatury 15 stopni Celsjusza, co zapewnia pacjentowi komfortowe samopoczucie podczas zabiegu oraz brak odczuć bólowych. Całkowicie bezbolesna procedura zabiegowa jest tym, co odróżnia laser Motus od pozostałych metod usuwania zbędnego owłosienia – zarówno tych tradycyjnych (depilacja cukrowa, woskiem, depilatorem), jak również nowoczesnych, opierających się na procesie fototermolizy. Podczas epilacji laserowej urządzeniem Motus nie jest nawet wymagane zastosowanie dodatkowego znieczulenia – jedyne, co odczuwa pacjent podczas procedury, to intensywny chłód wynikający z działania szafirowej płytki, a także delikatne, niemal niewyczuwalne uczucie kłucia w głębi skóry” – tłumaczy dr Miracki.

Depilacja laserowa bikini i wąsika – Motus wszędzie bezbolesny!

Ze względu na całkowicie bezbolesną procedurę zabiegową laser Motus używany w Klinice Miracki w Warszawie sprawdzi się doskonale przy depilacji najbardziej wrażliwych miejsc na ciele. Depilacja bikini, wąsika czy innych miejsc intymnych zawsze wywoływała u pacjentów trudny do zniesienia ból – bez względu na to, czy była wykonywana przy pomocy tradycyjnych metod czy urządzeń laserowych. Dzięki szafirowej płytce i innym innowacyjnym technologiom zawartym w laserze Motus, ból nie stanowi już problemu nawet przy i usuwaniu owłosienia z najdelikatniejszego obszaru ciała.

Depilacja laserowa bez podrażnień i poparzeń skóry

Nowoczesnym laserom do epilacji udaje się chronić pacjentów nie tylko przed bólem podczas procedury zabiegowej, lecz także poparzeniem skóry, o czym świadczy innowacyjna technologia Skintel zastosowana w drugim laserze dostępnym w Klinice Miracki. Laser Vectus, który tak samo, jak laser Motus, samoczynnie chłodzi i koi skórę podczas zabiegu Dzięki wspomnianej technologii Skintel pozwala dodatkowo na eliminację ryzyka poparzenia skóry pacjenta. Ten inteligentny czytnik pomiaru poziomu melaniny w skórze pacjenta umożliwia precyzyjne dostosowanie optymalnych parametrów zabiegu tak, aby był on nie tylko jak najbardziej efektywny, lecz także bezpieczny.

Dowiedz się więcej na temat zalet laserów Thunder, Motus Deka oraz Vectus w warszawskiej Klinice Miracki!

depilacja-laserowa-uroda
depilacja-laserowa-uroda

Komentarze Dodaj komentarz (21)

 1. Wiola 26/06/2018 08:25

  CytujSkomentuj

  No ja nie jestem jednak przekonana, podobno laserem da się usunąć jakieś 60 – 80 proc. owłosienia i to w zależności od tego, jaką kto ma karnację i kolor włosów. Pół roku łażenia na zabiegi a i tak finalnie trzeba te nogi golić :/

 2. Zuzka 26/06/2018 08:27

  CytujSkomentuj

  Moja koleżanka robiła sobie nogi laserem i jest bardzo zadowolona, twierdzi, że tych kilka włosków, które rzeczywiści odrastają nie robi wielkiej różnicy i ogólnie wygląda to dobrze. W sumie taki luksus, że masz te nogi gładkie cały czas i nie musisz ich co drugi dzień golić, to jest jednak coś. Zastanawiam się, czy nie zainwestować w ten laser jednak..

 3. Hania 26/06/2018 09:32

  CytujSkomentuj

  Muszę powiedzieć, że też myślałam o laserze, zwłaszcza na nogach i okolicach bikini. Golenie jednak nie jest zbyt komfortowe, a nie wyobrażam sobie na przykład usuwania depilatorem włosków z okolic bikini, bo to cholernie boli. Z tą bezbolesnością lasera to bym dyskutowała, bo robiłam pachy i nie było tak kolorowo. No, ale to było 3 lata temu, może się coś od tego czasu zmieniło. Tak czy inaczej, było warto pocierpieć chwilę i mieć na kilka lat świety spokój!

 4. Ewelina 26/06/2018 09:35

  CytujSkomentuj

  Dobrze by było przeczytać właśnie jakieś opinie osoby, która by ten zabieg przeszła i podzieliła się wrażeniami. Bo wiadomo, że pan doktor będzie zachwalał, bo to jego praca. Bardziej ufałabym opisowi kogoś, kto przetestował ten bezbolesny zabieg i może opowiedzieć o całej procedurze i o efektach rzecz jasna, bo te są najważaniejsze ;)

 5. Renia.W 26/06/2018 09:53

  CytujSkomentuj

  Chętnie bym wypróbowała laser, może jakiś konkursik, droga Redakcjo? ;) Mogę nawet podzielić się wrażeniami i opinią po samym zabiegu ;)

 6. Klaudia 26/06/2018 10:01

  CytujSkomentuj

  No ja mam znajomą, która była na zabiegu laserowym, co prawda nie była to depilacja, ale coś innego, i bardzo została poparzona tym laserem, tak, że leczyła się później 2 miesiące. Więc jeśli tutaj jest urządzenie, które eliminuje całe ryzyko poparzenia, to już samo w sobie jest zachęcające. Bo bezpieczeństwo jest jednak ważne, nie po to idzie się, żeby się upiększyć, żeby później musieć się leczyć z poparzenia skóry, a to nie jest prosta sprawa..

 7. Magda92 26/06/2018 10:29

  CytujSkomentuj

  Ja depilowałam lasoerowo pachy i jestem zadowolona. Co prawda trzeba się nachodzić, bo to 8 zabiegów trzeba zrobić, żeby był efekt, co kilka tygodni, więc to wymaga czasu i ceirpliwości, ale później jes naprawdę święty spokój. Zwłaszcza pod pachami, gdzie skóra jest jednak bardzo delikatna i codzienne golenie nie wpływa na nią najlepiej ;)

 8. Sebastian 26/06/2018 10:53

  CytujSkomentuj

  Laser pomógł z niechcianym owłosieniem na klatce piersiowej (tak, drogie panie, faceci też czasami bywają estetami ;) ), zabieg nie był specjalnie bolesny, a efekty bardzo dobre. Teraz zbieram się do usunięcia włosów pod pachami. No ale muszę przyznać, że płeć piękna ma jednak nieco gorzej, naprawdę Wam współczuję golenia tych pięknych nóg, które my tak lubimy oglądać :D

 9. Patrycja_89 26/06/2018 11:51

  CytujSkomentuj

  Mnie ten argument o bezbolesności kupuje. Depiluję nogi zwykłym depilatorem, nie powiem, żeby to było najprzyjemniejsze uczucie na świecie, kto próbował, ten wie ;) Byłam na depilacji laserowej pach i też przyjemne to nie było, dlatego nie skończyłam całej serii zabiegów. Jeśli jest coś, co rzeczywiście nie boli i działa, to warto się temu przyjrzeć.

 10. sarA99 26/06/2018 11:58

  CytujSkomentuj

  Absolutnie cudowny sposób na pozbycie się owłosienia :) Wyściskałabym pomysłodawcę lasera do epilacji. Ja zrobiłam pachy, jeszcze zbieram się do bikini i będzie OK. Autentycznie depilacja laserowa poprawiła komfort mojego życia, polecam każdej kobiecie

 11. KalinaS 26/06/2018 12:02

  CytujSkomentuj

  Odkąd wydepilowałam laserowo nogi skończyłam ze wszelkiego rodzaju żyletkami, kremami do depilacji (które śmierdzą okrutnie), depilatorami, itd. Zwłaszcza w lato daje to niesamowity komfort, nie podrażniam skóry, którą eksponuję na słońcu. Może początkowo koszty wydają się duże, ale w perspektywie kilku lat, to tak naprawdę oszczędność czasu i pieniędzy.

 12. Dagmara 26/06/2018 16:02

  CytujSkomentuj

  Mam takie szczęście, że niechciane owłosienie rośnie mi na nogach bardzo powoli i jest dość jasne. Raz na tydzień lub i dłużej golę maszynką. Gdyby taki zabieg był naprawdę totalnie bezpieczny to może i bym rozważyła ofertę, bo to jednak trochę upierdliwe tak golić ;)

 13. Sara 27/06/2018 15:47

  CytujSkomentuj

  No ja nie mam takiego szczęścia, jak niektóre dziewczyny, które mają bardzo rzadkie i jasne włosy na nogach. Muszę je golić co dwa dni, a latem, kiedy się chodzi bez rajstop to i codziennie. Zastanawiam się nad depilatorem, bo z tym laserem to różne są właśnie opinie, ale może za jakiś czas rzeczywiście ktoś mnie do tego przekona ;)

 14. Miki28 27/06/2018 15:49

  CytujSkomentuj

  Podobno dziewczyny z ciemniejszymi włoskami mają właśnie lepsze efekty po depilacji laserowej. Ja mam stety niestety bardzo jasne włosy na całym ciele i koleżanka mówiła mi, że laser może na mnie raczej średnio zadziałać, czyli wymęczę się na zabiegach, wycierpię, wydam pieniądze, a włosy i tak będą rosły ;)

 15. Celina 27/06/2018 15:50

  CytujSkomentuj

  Róbcie laser dziewczyny, nie zastanaiwjacie się. Niby wydaje się to dość drogie, ale jak sobie podsumujecie wszystkie kremy do golenia, maszynki i te długie godziny w łazience spędzone na goleniu nóg, to nie ma się nad czym zastanawiać w ogóle, bo bilans zysków i strat jest jak najbardziej korzystny na rzecz lasera!

 16. Marysia 27/06/2018 17:30

  CytujSkomentuj

  Ja właśnie mam w planach. Jestem po zrobieniu sobie pach i bardzo jestem zadowolona z efektu. Teraz w kolejce czeka bikini, bo golenie miejsc intymnych zwłaszcza latem jest bardzo niekmofortowe i jednak skóra jest bardzo porażniona. Nogi jakoś przeboleję ;) Mam depilator ;)

 17. Dagmara 28/06/2018 07:53

  CytujSkomentuj

  Ja tez mam depilator i na szczęście włoski mam właśnie słabe. Nie używam kremu, pianek itd wiec ten zakup odpada. Tylko właśnie to ze jest to dla mnie strata czasu. I może właśnie dlatego bym się zdecydowała na laser

 18. Marta89 29/06/2018 05:06

  CytujSkomentuj

  Straszne, ile czasu my kobiety musimy poświęcać na golenie ciała. Swoją drogą, że jeszcze nikt nie wymyślił super pomysłu jednorazowego zabiegu na bezpieczne i trwałe pozbycie się owłosienia na ciele, tego niechcianego oczywiście? Taki człowiek zostałby milionerem :P

 19. Xenia 02/07/2018 10:30

  CytujSkomentuj

  A ja nie narzekam, przyzwyczaiłam się tak do golenia nóg, ze jest to dla mnie codzienność, jak mycie zębów. Po prostu się to robi i już, bez jakiegoś większego rozkminiania, a że zzajmuje to chwilę, w końcu to chwila dla mnie, więc nie ma czego żałowac ;)

 20. Dagmara 02/07/2018 16:03

  CytujSkomentuj

  Golenie tez podrażnia skore dlatego ja wolałbym tego nie robić wcale. Jasne ze to chwilka ale mnie to nudzi. Pachy ok, sekunda dosłownie ale nooooogi? Toz to wieczność ;) nie żeby takie długie były tylko zawsze mi się trafi jakiś niezauważony włosek.

 21. aleksandra 01/02/2020 15:16

  CytujSkomentuj

  Często się golę kurczę :( takie owłosienie. Delikatny meszek pod noskiem tez mam. No taka uroda jak mówią lekarze plus problemy hormonalne po urodzeniu dwójki dzieci. Zimą nóg nie golę, bo i po co ale latem prawie codziennie. Strasznie to upie…we.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.