olej kokosowy 2
Redakcja
07/12/2018

Olej kokosowy a trądzik

Olej kokosowy może być skutecznym sposobem na trądzik. Stosowany jest na całym świecie. Jest bogaty w korzystne kwasy tłuszczowe i witaminę E. Zmniejsza stan zapalny.

Przyczyny trądziku

Trądzik jest wywołany infekcją w otworach gruczołów łojowych, czyli mikroskopijnych gruczołach zewnątrzwydzielniczych w skórze. Wydzielają różne oleje, utrzymujące wilgoć w skórze i zapobiegające jej wyschnięciu i pękaniu. Bakterie mogą zatkać gruczoły łojowe. Skutkiem tej niedrożności w wydzielaniu sebum są stany zapalne, obrzęk, ból i zaczerwienienie.

Olej kokosowy hamuje infekcje mikrobiologiczne.

Olej kokosowy jest doskonałym źródłem dwóch najsilniejszych środków przeciwdrobnoustrojowych: kwasu kaprynowego i kwasu laurynowego. Jeśli nałożymy olej kokosowy na skórę, niektóre dobre mikroby przekształcą te kwasy w monokaprynę i monolaurynę. Dzięki temu na skórze powstaje warstwa ochronna. Zasadniczo, bez infekcji drobnoustrojami, trądzik nie może się rozwijać. Nie tylko zastosowanie zewnętrzne, ale również spożywanie oleju kokosowego zapewni podobny poziom ochrony. Jednak zazwyczaj zaleca się bezpośrednią aplikację.

Olej kokosowy jest bogaty w witaminę E.

Olej kokosowy jest bogaty w witaminę E, która zapewnia zdrową skórę i prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Chroni przed ich zablokowaniem. Dlatego olej kokosowy leczy nie tylko objawy, ale także pierwotną przyczynę trądziku. Witamina E reguluje gospodarkę hormonalną i chroni przed nadmierną produkcją łoju.

Źródło: Newsrm.tv

olej kokosowy 2
olej kokosowy 2

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 07/12/2018 14:35

    CytujSkomentuj

    No właśnie ciągle czytam wręcz laurki na temat oleju kokosowego. Że dobry na chyba wszystko – od kuchni po pielęgnację ciała. Z cerą co prawda raczej problemów nie mam, ale podobno to preparat który bardzo dobrze służy buzi – ktoś używa i mogłby potwierdzić albo podać przepis na coś prostego do realizacji?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.