odrodzenieikona
Redakcja
13/07/2012

Piękna skóra i ciało latem

O tym, jak przygotować się do wakacji i jakie zabiegi zafundować skórze, by nie straciła letniego blasku, mówią Małgorzata Gajewska-Didiuk i Anna Didiuk z Salonu Odrodzenie

EksMagazyn: Opalanie nie jest dobre dla skóry, ale mimo to, każda z nas chce złapać trochę słońca. Jak przygotować cerę na działanie promieni słonecznych?
Małgorzata Gajewska-Didiuk, właścicielka Salonu Odrodzenie:
Podstawą jest nawilżanie skóry. Druga sprawa to dostarczenie jej preparatów, które neutralizują wolne rodniki wytwarzające się w przy ekspozycji na słońce i odpowiedzialne, między innymi, za starzenie się skóry. Do naszego gabinetu można przyjść na przykład na zabieg ACCURA (elektroporacji) oparty na modulowanych prądach średniej częstotliwości. Z jego pomocą wprowadzamy w skórę właściwą preparaty zawierające antyoksydanty lub substancje głęboko nawilżające, odżywcze regenerujące, w zależności od rodzaju i jej potrzeb. To trzy kroki do nowej jakości skóry. Prądy wysokiej częstotliwości pobudzają, powodują lepsze odżywanie i przygotowują do kolejnego etapu. Elektoporacja to wprowadzanie preparatów do skóry właściwej. Prądy niskiej częstotliwości dają efekt liftingu połączonego ze stymulacją tkanki i jej odżywieniem.
Accura daje nam możliwość wykonania pełnego trybu składającego się z trzech kroków, albo każdego z osobna, tak aby dostosować zabieg do potrzeb skóry po urlopie.

Taki zabieg warto zafundować sobie przed czy po wakacjach?
I przed i po. Porządny zastrzyk nawilżenia jest wskazany przed urlopem. Wiele pań uważa, że nie ma sensu chodzić na zabiegi kosmetyczne przed wakacjami, skoro potem skóra i tak ulegnie przesuszeniu. To błędny pogląd. Im lepiej zadbamy o skórę przed ekspozycją na słońce, tym łatwiej będzie ją potem zregenerować. Skórę trzeba przygotować, wzmocnić dostarczyć składników, tak by dawała sobie radę z ekstremalnymi temperaturami, promieniowaniem UV-A iUV-B, gdzie musi ona neutralizować wolne rodniki. Dla skóry sezon urlopu to okres „ciężkiej pracy”, a dla nas wypoczynek i czas relaksu.

Jakie nowości mają Państwo w ofercie?
Mamy urządzenie, nagrodzone w 2009 roku na Targach Kosmetycznych, które rozbija różne substancje odżywcze na nanocząsteczki. To doskonała propozycja dla osób, które nie mogą korzystać z innych zabiegów odmładzających, bo na przykład mają już wypełniacze lub implanty, problemy z sercem, które są przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów, np. z prądem czy ultradźwiękami. Stosowana w naszym gabinecie metoda Nano Bu pozwala na rozbicie platyny na nanocząsteczki o działaniu antyoksydacyjnym i regenerującym skórę.
Polecamy fotodynamiczną lampę LED, którą można łączyć ze wszystkimi zabiegami. Symuluje fibroblasty, wzmaga naturalne procesy naprawcze w skórze.
Fotodynamiczna lampa LED aktywuje peelingi fotodynamiczne, które w 2011 roku, otrzymały Perłę Dermatologii Estetycznej. To świetne rozwiązanie po okresie letnim w celu nasilenia procesu naturalnej naprawy skóry, odmłodzenia, wytworzenia nowych włókien kolagenowych i mocnego dotlenienia komórek.

A polecany przez Panią makijaż permanentny? Dlaczego jest dobry na lato?
Daje komfort kobiecie, która dzięki niemu zawsze będzie wyglądać pięknie. Oczy, usta, brwi są podkreślone, makijaż nie rozmazuje się pod wpływem ciepła czy wilgoci, nie trzeba go poprawiać. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w wakacyjnym okresie, kiedy mamy ochotę poświęcić więcej czasu na wypoczynek.

Salon Odrodzenie ma bogatą ofertę masaży, również tych stosowanych na twarz. Jaki wpływ na kondycję skóry ma manualny dotyk?
Masaż masażowi nierówny i należy rozróżnić dwie rzeczy. Do każdego zabiegu stosujemy masaż relaksacyjny ale jest to dodatek, ma wspomóc wnikanie składników odżywczych, dopieszczenie klientki po zabiegu. Natomiast masaż twarzy i ciała jako samodzielny zabieg ma działanie terapeutyczne i jest ukierunkowany na określony problem.

Co można „poprawić” za pomocą masaży?
Anna Didiuk: Walczymy z niedoskonałościami skóry i dobieramy masaże w zależności od jej potrzeb. Klientki mogą wybrać wśród kilku naszych programów (SPA, estetyczny, specjalny). Mamy masaż miotonizujący twarzy, szyi, dekoltu. Wysokoefektywna metoda korekcji zmian powstających w wyniku procesu starzenia i zwyrodnienia mięśni twarzy. To idealny masaż pomiędzy np. zabiegami botoksu. Wzmacnia owal twarzy, poprawia elastyczność i napięcie skóry. Program płaski brzuch i jędrne pośladki likwiduje nie tylko wizualne objawy cellulitu czy hipertrofii tłuszczowej, ale również pozwala szybko odbudować elastyczność skóry i napięcie mięśniowe brzucha i pośladków. Polecam też masaż lipo-redukujący, który likwiduje widoczne objawy cellulitu i oddziałuje na podstawowe mechanizmy jego powstawania. W zabiegu tym stosujemy różne techniki masażu w zależności od rodzaju cellulitu.

A co powinny wybrać osoby zestresowane?
Mamy masaże relaksacyjne, które są nastawione na leczenie poprzez dotyk. Są to masaże bardzo głębokie, oparte na wolnych ruchach, poruszające wszystkie ważne punkty w ciele. Łączą sobie współczesną wiedzę fizjoterapeutyczną z technikami zaczerpniętymi ze Wschodu. Każdorazowo takie masaże dobierane są indywidualnie do klienta. Jeśli przyjdzie pani do mnie na masaż psychosomatyczny żeby zredukować stres, to on nigdy nie będzie taki sam! To terapia manualna z ciałem i twarzą. Korzystamy z wiedzy psychologicznej połączonej z diagnozą, masażem, aromaterapią i indywidualnym podejściem.

Jak działają olejki używane do masażu? Czy pomogą doprowadzić przesuszoną słońce skórę do porządku?
Same w sobie mają silne działanie nawilżające. Do masażu używamy olejku arganowego który jest ostatnio hitem w gabinetach. Łączymy go z innymi olejkami eterycznymi, a cała mieszanka ma jednocześnie działanie odżywcze i aromaterapeutyczne. Używając olejków do masażu twarzy, wzmacniamy barierę lipidową naskórka. Pamiętamy o nawilżaniu, ale twarz należy też od czasu do czasu natłuścić. Potrzebuje tego szczególnie skóra po okresie wakacyjnym.

odrodzenieikona
odrodzenieikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.