ikona1234kobieta16
Edyta Nowicka
14/02/2017

Piękne i zadbane dłonie

Piękne dłonie to marzenie każdej kobiety, dlatego warto o nie dbać. Zimą jest to jednak wyjątkowo trudne, gdyż na naszą skórę wpływa wiele niesprzyjających czynników atmosferycznych. Co robić, aby i w chłodniejsze dni dłonie były piękne?

Niskie temperatury oraz częste mycie dłoni, które powoduje zmywanie naturalnego płaszcza ochronnego, przyczynia się do pękania i zaczerwieniania skóry. Z reguły zapominamy również o paznokciach. Nawet najpiękniejszy manicure nic nie da, jeśli wcześniej odpowiednio nie odżywimy płytki.

Dłonie i paznokcie są najbardziej narażone na urazy oraz działanie substancji chemicznych (np. detergentów). Dobrze jest o nie dbać, ponieważ nawet najlepiej wykonany manicure nie będzie trwały, jeśli zostanie przeprowadzony na zaniedbanej płytce paznokcia. Co więcej, zaniedbana skóra może swędzieć, ciągnąć, a także wyglądać nieestetycznie. Aby skóra wyglądała pięknie i zdrowo wcale nie trzeba jej poświęcać wielu godzin. Do tego wystarczy nam jedynie kilka minut dziennie. Kluczem do sukcesu jest natomiast regularne stosowanie odpowiedniego kremu.

Krem powinien być jednak dobrze dopasowany do naszych potrzeb. Ten właściwy to taki, który odżywi i nawilży skórę dłoni. Warto zatem zwrócić uwagę na kremy, które w swoim składzie będą zawierały naturalny olej, np. jojoba. Jest to bardzo ważny element, ponieważ łączy on w sobie wodę oraz składniki odżywcze kremu. Zanim zainwestujemy w krem sprawdźmy również czy zawiera on witaminy. W takich preparatach najczęściej występuje natomiast witamina E. Składnikami, które zapewniają głęboką pielęgnację są np. otręby pszenne czy awokado. Należy również pamiętać o tym, aby zakupiony krem stosować regularnie, ponieważ to właśnie systematyczność jest podstawą.

Co z naszymi paznokciami? Wbrew pozorom stanowią one ważne źródło informacji na temat tego, co dzieje się w naszym organizmie. Ich kolor czy struktura świadczy o braku witamin, chorobach lub niewłaściwej pielęgnacji. Ich rozdwajanie się czy kruchość świadczy często o nieodpowiedniej diecie. Jeśli zauważymy u siebie gorszy stan paznokci, poza zmianą diety, warto również wpłynąć na nie odpowiednią pielęgnacją. Wystarczą do tego preparaty przygotowane w zaciszu domowym. Odżywkę dla swoich paznokci możemy przygotować np. używając jedynie oliwy z oliwek (lub olejku rycynowego) oraz kilku łyżeczek soku z cytryny. Oliwę delikatnie podgrzewamy (do takiej temperatury, która będzie komfortowa) i dodajemy sok z cytryny. Najlepiej moczyć paznokcie przez ok 15 minut. Zabieg powinno się powtarzać co najmniej 2 – 3 razy w tygodniu.

Na stan płytki paznokciowej mogą wpłynąć również gotowe preparaty. W sklepach znajdziemy m.in. specjalne sztyfty do pielęgnacji, które są wygodne i szybkie w aplikacji. Warto wybrać taki sztyft, który posiada dodatkowe końcówki. Pozwoli to na higieniczną pielęgnację paznokci u dłoni i stóp. Witaminy i olej wzmocnią oraz zregenerują kruche i łamliwe paznokcie. Stosowanie specyfików, które w swoim składzie posiadają także clotrimazol, zapewni ochronę przeciwgrzybiczną. Taka kuracja sprawi, że paznokcie będą zdrowe i lśniące.

Źródło: 38 PR & Content Communication

ikona1234kobieta16
ikona1234kobieta16

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. helka 31/03/2017 06:49

    CytujSkomentuj

    Jeśli chodzi o dłonie to polecam dowiedzieć się z nich kilku informacji http://kobieco.pl/linie-papilarne-…wrozenie-z-dloni/ hehe :D

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.