zdrowie24ikonanowe123
Kalina Samek
26/03/2014

Plastyka brzucha – sprawdź to

Większość z nas pragnie mieć piękne i zdrowe ciało. Aby jednak tego dokonać potrzeba ciągłej walki i samozaparcia w prowadzonej przez nas diecie lub stosowania urozmaiconych ćwiczeń fizycznych – nie wszyscy lubią ćwiczyć

W niektórych przypadkach – czy to w wyniku własnego zaniedbania, stosowania leków, choroby czy pracy – dochodzi do zgromadzenia pokaźnych ilość tłuszczu w okolicach naszego brzucha. Jest on nie tylko mało efektowny, co i nie zdrowy. Istnieje jednak zabieg – plastyka brzucha – który pozwala wyeliminować niedogodności związane z własnym brzuchem.

Plastyka brzucha – zwana inaczej abdominoplastyką – to zwykła operacja plastyczna, która polega na usunięciu fałd skórno-tłuszczowych w centralne i dolnej części brzucha. Operację wykonuje się z reguły na towarzyszące skórze rozstępy. Tego rodzaju operacja poprawia sylwetkę całego ciała i wygląd brzucha – nie zapominajmy jednak, że pozostawia też i brzydką bliznę. Modelowanie brzucha jest z pewnością wskazane osobom, których ciała ma duże ilości tkanki tłuszczowej – zwłaszcza w okolicach dolnej partii brzucha.

Częstymi pacjentami są także kobiety z licznymi rozstępami lub zwiotczeniami skóry – np. po porodzie. Warto jednak zaznaczyć, że kobiety, które planują w przyszłości zajść w ciążę lub są niezwykle otyłe, nie mogą mieć wykonanej plastyki brzucha. Ogólne zalecenia lekarzy przed zabiegiem są znane i w gruncie rzeczy takie same w każdej klinice. Omawiana jest kwestia diety, leków, a także powstrzymywania się przez pewien okres od palenia papierosów – przynajmniej dwóch tygodni. Podczas trwającego zabiegu pacjent jest ciągle nawadniany, a jego kończyny obandażowane. Warto zaznaczyć, że tuż po zabiegu istnieje wyraźna potrzeba spędzenia dwóch dni w szpitalu – na obserwacji. W tym czasie podawane są także środki przeciwbólowe, bez których ciężko przetrwać ten okres.

Pierwszy opatrunek zostaje ściągnięty już po tygodniu, a w jego miejsce umieszcza się nowy. W niektórych przypadkach wystarczy korekta dolnej części brzucha – taka operacja zostaje skrócona w czasie do jednej godziny. Zabieg plastyczny brzucha można połączyć z liposukcją. Nie zapominajmy także o zaleceniach pooperacyjnych, które z pewnością przypomni nam lekarz. Niekiedy rana jest tak rozległa, że mogą wystąpić takie objawy jak bolesność, osłabienie, zaburzenie ciała czy obrzęki. Przez pierwsze dwie dobry pacjent musi pozostać w łóżku i nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów – może być to bolesne przeżycie. Powrót do codziennych czynności może nastąpić najwcześniej po 14 dniach od wykonanego zabiegu. Każda operacja tego typu nosi także ryzyko powikłań takich jak krwiaki, zakażenie czy nawet martwica skóry, ale o tych niedogodnościach zostaniemy poinformowani lepiej ze strony lekarza.

Źródło informacji – serwis informacyjny plastyka-brzucha.com.

zdrowie24ikonanowe123
zdrowie24ikonanowe123
tagi:

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 28/08/2018 20:50

    CytujSkomentuj

    O kurczę – to prawie tak inwazyjny jak cesarskie cięcie :0 to ja już chyba wolę zadbać o fałdki ruchem i dietą, mimo że trochę kusi położenie się na stół i polepszenie brzucha. Ale są na pewno osoby którym może to uratować życie więc powodzenia!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.