maj2015-kobieta5-ikona-123
Edyta Nowicka
14/10/2016

Skóra czeka na jesień

Na niektóre zabiegi trzeba czekać aż do jesieni. Słońce nie daje nam bowiem szans na to, aby wykonać je wcześniej. Na których zabiegach szczególnie zależy naszej skórze?

W trakcie wakacji skóra jest wyjątkowo wrażliwa na działanie promieni słonecznych, słonej wody czy suchego i gorącego powietrza. Jesienią można sobie pozwolić na znacznie więcej i zafundować swojej skórze prawdziwą odnowę. Do zabiegów, o których warto pamiętać jesienią należą m.in. peelingi chemiczne. Dlaczego wykonywanie ich latem nie jest wskazane? Po zabiegu z użyciem niektórych kwasów chemicznych wystawienie skóry na słońce najczęściej wiąże się z powstaniem przebarwień pozapalnych. Dlatego też o tej porze roku możemy pozwolić sobie na wykonanie peelingów, które mają silniejsze działanie, a tym samym przynoszą naprawdę imponujące efekty.

Wykonując je jesienią i tak nie powinniśmy zapominać o szczególnej pielęgnacji skóry. Oznacza to np. stosowanie kremów z filtrem UV, nawet gdy na zewnątrz jest pochmurno. Peeling przez nas wykonywany powinien być jednak dostosowany do potrzeb indywidualnych. Trzeba również uważać na wykonywanie peelingów zimą, ponieważ przy bardzo niskich temperaturach cera po zabiegu jest wyjątkowo delikatna oraz pozbawiona naturalnej ochrony.

Jeśli problemem są niewielkie blizny, przebarwienia lub drobne zmarszczki to rozwiązaniem będzie tu kwas glikolowy, który przygotowywany jest na bazie owoców i trzciny cukrowej. Gdy chcemy z kolei odświeżyć i nawilżyć skórę dobra może się natomiast okazać kuracja anti-aging Retix C.

Z kolei zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego Co2RE mają szereg zastosowań. Za ich pomocą możemy przede wszystkim pozbyć się nieestetycznych blizn potrądzikowych, które powstają najczęściej na skutek wyciskania albo drapania krostek i potrafią szpecić twarz całe lata. Dodatkowo laser pomoże spłycić zmarszczki, poprawić jędrność skóry, usunąć przebarwienia oraz różne zmiany np. brodawki. Nie należy stosować go, gdy skóra jest narażona na silne działanie promieni słonecznych, dlatego też okres jesienno-zimowy, to idealny moment na użycie lasera.

Wiele osób zmaga się z pozornie nieistotnymi zaczerwienieniami. Zazwyczaj pojawiają się one po lecie. Wszystko dlatego, że wysokie temperatury, a także promienie słoneczne niekorzystnie wpływają na kondycję skóry naczyniowej. W przypadku pajączków warto skorzystać z takich rozwiązań jak zabieg VeinWave, który wykorzystuje energię o wysokiej częstotliwości, a więc proces znany też jako termo-koagulacja. Jeśli chodzi o większe naczynka to lepiej poradzi sobie z nimi natomiast laser Nd-Yag, który bazuje na zjawisku fototermolizy

Warto dodatkowo przez cały rok sięgać w po kosmetyki bogate w witaminy C, K i PP oraz rutynę, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i zapobiegają ich pękaniu oraz zrezygnować z palenia papierosów, korzystania z solarium, ograniczyć gorące kąpiele oraz alkohol.

Źródło: Guarana PR

maj2015-kobieta5-ikona-123
maj2015-kobieta5-ikona-123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/01/2019 14:43

    CytujSkomentuj

    Potwierdzam. Laser mi bardzo pomógł z krostkami na nogach po goleniu. Nie ma praktycznie śladu po malutkich ale nieprzyjemnych w dotyku i widoku bliznach po goleniu nóg maszynką. Jak się okazało, tak zareagowały moje mieszki włosowe właśnie.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.