cera400
Julia Nieznalska
29/04/2019

Sposoby, by cera wróciła do siebie po zimie

Po zimie niedoskonałości naszej skóry są szczególnie widoczne. Niedobór światła, niskie temperatury i zwykle nieco uboższa dieta odbijają się na cerze. Na szczęście doprowadzenie skóry do jędrności i blasku nie musi być wyzwaniem!

Oczyszczaj

Na skórze twarzy codziennie osadzają się zanieczyszczenia – kurz, smog, nadmiar sebum, makijaż. Dlatego zawsze należy pamiętać o starannym oczyszczeniu, które jest podstawą pielęgnacji. Najważniejsze jest przede wszystkim dokładne zmycie makijażu.

Szybkim i łatwym sposobem na dokonanie tego jest zastosowanie płynu micelarnego, który usunie make-up z całej twarzy (czoło, oczy, usta) dzięki technologii miceli, przyciągających zanieczyszczenia jak magnes. Jeśli jesteś zwolenniczką stosowania żelu myjącego, użyj takiego, który dodatkowo odżywi, zregeneruje i ukoi Twoją delikatną skórę.

Przy oczyszczaniu sprawdzą się również kosmetyki wielozadaniowe, które jednocześnie usuną zanieczyszczenia i zadziałają złuszczająco, usuwając poszarzałe komórki i sprawiając, że skóra odzyska pełnię blasku.

Ścieraj

Peeling ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek i dogłębnie oczyścić, dzięki czemu substancje zawarte w produktach pielęgnacyjnych szybciej się wchłoną i skuteczniej zadziałają, a skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd. Warto sięgnąć po takie preparaty, które wygładzają i wyraźnie redukują zaskórniki lub dodatkowo mają spowolnić starzenie.

Tonizuj

To często pomijany element pielęgnacji, jednak bardzo ważny, gdyż pomaga przywrócić skórze jej naturalny odczyn PH, którego często pozbawiają jej kosmetyki oczyszczające. Dodatkowo dzięki tonizacji skóra staje się nawilżona i bardziej elastyczna. Dla posiadaczek cery z niedoskonałościami polecane są toniki matujące, które absorbują nadmiar sebum i regulują jego produkcję.

Nawilżaj

Skóra codziennie narażona jest na niekorzystne warunki zewnętrzne, zimą są to nagrzane pomieszczenia latem upalne dni i suche powietrze. Dodatkowo złe nawyki żywieniowe, upływający czas, czy palenie papierosów wpływają negatywnie na poziom nawilżenia skóry, tak bardzo istotny w zapewnieniu jej długotrwałego idealnego wyglądu i elastyczności. Ważne jest zastosowanie w tym przypadku kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, który poprawia elastyczność i jędrność oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia.

Nie możemy zapominać dodatkowo o zapewnieniu nawilżenia od środka. Każdy dorosły człowiek powinien wypijać między 1,5 a 2 litry płynów na dobę, dlatego warto wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody. Można mieć ją zawsze pod ręką stawiając na biurku karafkę z wodą, albo po prostu inwestując w poręczną butelkę filtrującą, która zmieści się do damskiej torebki.

Źródło: Newsrm.tv

cera400
cera400

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 03/09/2019 18:49

    CytujSkomentuj

    To prawda. Trzeba się nawadnniać i chyba każda pora roku jest ku temu odpowiednia. Wiadomo że najwięcej pijemy, ale i pocimy się podczas letnich miesięcy w roku, ale trzeba dbać o stały nawyk picia wody codziennie. Jeśli sama woda nie smakuje – plasterek cytryny, kilka listków mięty poprawiają to zdecydowanie.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.