urodaikony123nowe6
Ela Prochowicz
24/09/2012

Sposoby na zmarszczki

Wiele jest sposobów na zmarszczki! Ale jak wybrać, który jest najlepszy? Prawdopodobnie każda z nas próbowała wielu metod by zachować młody wygląd jak najdłużej

Obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w dermatologii już od ponad 30 lat jest mezoterapia.

Ale czy warto? We współczesnej medycynie estetycznej ma ugruntowaną pozycję, a na całym świecie zdobywa coraz większe grono zwolenniczek.

Jest zabiegiem niechirurgicznym, który działając miejscowo na skórę daje efekt odmładzania, regeneracji i rewitalizacji skóry. Zabieg stosuje się także przy ujędrnianiu, wygładzaniu, redukcji zmarszczek oraz w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry. Ponadto  jest pomocny w walce z rozstępami i cellulitem. Panom polecany jest w przypadku pojawiającego się łysienia lub nadmiernego wypadania włosów.

Terapię można stosować również do rozjaśniania i usuwania przebarwień oraz odmładzania okolic oczu, szyi, dekoltu a nawet dłoni.

Stanowi bezpieczną alternatywę dla zabiegów operacyjnych takich jak lifting. Mezoterapia igłowa – bo o niej mowa, jest bardziej efektywna niż zabiegi laserowe co udowodniono w przeprowadzonych badaniach klinicznych.

Potrafi zdziałać prawdziwe cuda!

Mezoterapia igłowa do niedawna była możliwa do wykonania jedynie w luksusowych gabinetach kosmetycznych. Polega ona na mikronakłuwaniu naskórka powodującym minimalne uszkodzenie skóry. Dzięki temu powstałe mikrouszkodzenia aktywują naturalne procesy regeneracji oraz zwiększają produkcję m.in. elastyny i kolagenu w skórze. Koszt takiego zabiegu w salonie wacha się od 200 do nawet 500 zł. Obecnie jednak możemy wykonać go samodzielnie przy użyciu urządzenia zwanego roll kosmetyczny pozwalającego na przeprowadzenie mezoterapii igłowej w domowych warunkach. Jest to wałeczek obrotowy z rozmieszczonymi na nim gęsto mikroigłami o różnej długości w zależności od przeznaczenia.

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem do wykonania mezoterapii w domu będzie wybór igieł o długości 0,2 mm. Jednym z urządzeń dostępnych na rynku jest Derma MT Roller posiadający wałeczek naszpikowany gęsto ułożonymi igłami ze stali chirurgicznej o długości 0,2 mm. Urządzenie dostępne jest m.in. na stronie internetowej www.etani.pl gdzie znajdziemy także kosmetyki doskonałe do zastosowania podczas zabiegu.

Derma MT Roller do mezoterapii domowej powoduje przebicie warstwy rogowej naskórka. Ponieważ pierwsza powierzchowna warstwa naskórka jest nieprzepuszczalna, tworząc w niej mikrokanaliki („dziurki”). Terapia igłowa sprawia, że substancje aktywne docierają do głębokich warstw skóry, przez co działają skuteczniej niż zwykłe kremy. Tradycyjna aplikacja substancji nie jest w stanie pokonać bariery, którą tworzy naskórek, dlatego działają one jedynie powierzchownie. Dzięki użyciu Derma MT Roller substancje aktywne nakładane na skórę wchłoną się do 300 razy efektywniej w jej głąb niż aplikowane w  tradycyjny sposób.

Dobór kosmetyków do mezoterapii igłowej

Dzięki zastosowaniu wałka Derma MT Roller składniki zawarte w kosmetykach wchłaniają się w głębokie warstwy skóry dając lepsze efekty w ich działaniu. Niestety, większość kosmetyków dostępnych na rynku zawiera szkodliwe parabeny oraz sztuczne substancje zapachowe, które także wchłaniane są przez skórę ze stukrotnie większą intensywnością. Dlatego bardzo ważny jest dobór kosmetyków, które są wolne od szkodliwych substancji.

ETANI to ekskluzywne kosmetyki przeznaczone do redukcji zmarszczek oraz codziennej pielęgnacji skóry każdej nowoczesnej kobiety. Opracowany laboratoryjnie skład serii kosmetyków ETANI, dzięki połączeniu najnowszych technologii oraz tradycyjnej medycyny orientalnej, jest wolny od wszelkich parabenów oraz sztucznych substancji zapachowych. Kosmetyki nadają się do wszystkich rodzajów skóry a dzięki dobraniu naturalnych składników nie powodują reakcji alergicznych.

Najpopularniejszym preparatem stosowanym w mezoterapii jest kwas hialuronowy.  Do wykonania zabiegu urządzeniem Derma MT Roller szczególnie polecany jest skoncentrowany Kwas Hialuronowy ETANI, który pomaga zatrzymać proces starzenia się skóry.

Dzięki unikalnym zdolnościom do utrzymania tysiąc razy więcej wody od własnego ciężaru molekularnego koncentrat doskonale nawilża głębokie warstwy skóry dając efekt ujędrniający oraz wygładzający.

Sprzyja powstawaniu włókien kolagenu i elastyny, które utrzymują tkankę skórną w napięciu. Widocznie wygładza zmarszczki oraz blizny zapobiegając ich dalszemu powstawaniu.

Kosmetyki bez parabenów marki ETANI dostępne są w wybranych salonach kosmetycznych oraz aptekach a także na stronie www.etani.pl.

urodaikony123nowe6
urodaikony123nowe6

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.