ikona1234kobieta18
Ela Makos
12/06/2017

Sucha skóra? To nie dla mnie!

Przed nami czas, w którym coraz częściej będziemy się zastanawiać, dlaczego nasza skóra jest właściwie aż tak sucha. Upał, opalanie i narażanie jej na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych – tego nasza skóra zdecydowanie nie lubi. Jakie są jednak przyczyny występowania suchej skóry? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna.

Czas spędzony na słońcu w połączeniu z pośpiechem czy niedbalstwem prowadzi do tego, że nie zawsze odpowiednio dbamy o swoją skórę. To sprawia natomiast, że po powrocie z wakacji towarzyszy nam mnóstwo pięknych wspomnień i… sucha skóra. Jak jej pomóc? Zastanawiając się nad tym warto zwrócić uwagę na pewien istotny składnik naszego organizmu, a więc mocznik. To dzięki niemu nasza skóra jest odpowiednio nawilżona.

Stawiam na pielęgnację

Idąc tym tropem warto zwrócić uwagę na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają mocznik. Ten składnik sprawia, że problemy z suchą skórą udaje się zwalczyć, a my możemy dalej cieszyć się słońcem i urlopem.

Który krem wybrać?

W zależności od naszych potrzeb warto stosować preparaty o różnych stężeniach mocznika. Korzystając z kremu UREA 5% możemy liczyć na naprawdę solidne nawilżenie. Krem regenerujący z mocznikiem (UREA 15%) to z kolei szansa na pozbycie się dolegliwości skóry dłoni, kolan czy łokci. Ten krem korzystnie działa również na skórę mającą tendencję do łuszczenia się i pękania.

Mocznik to sposób nie tylko na nawilżanie czy regenerację, ale i na złuszczanie. Jak pielęgnować suchą skórę stóp? Sucha skóra na stopach potrzebuje zazwyczaj czegoś znacznie mocniejszego. Krem regenerująco-złuszczający (UREA 30%) pozwoli zmiękczyć skórę, a także zregenerować i intensywnie nawilżyć.

Chcąc działać kompleksowo można także postawić na balsam do bardzo suchej skóry, który przeznaczony jest do całego ciała, a nie jedynie do jego najbardziej potrzebujących części. Nawilżenie oraz świeży i młody wygląd to tylko niektóre korzyści dla tych, którym nie jest obojętna pielęgnacja skóry suchej.

Wygrzewając się na słońcu nie zapominajmy o tym, że nasza skóra chce, byśmy dbali o nią w sposób wyjątkowy, szczególnie w tym wakacyjnym czasie. Kosmetyki do skóry suchej to prosty, ale i bardzo skuteczny sposób na to, aby zyskać piękną i nawilżoną skórę.

Więcej na: www.amaderm.pl

ikona1234kobieta18
ikona1234kobieta18

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.