kobieta123ww
Ela Makos
24/10/2017

W walce z suchą skórą

Każdego dnia nasza skóra musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami. Zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja, choroby – wszystko oddziałuje na to, jak w efekcie ona wygląda. Na wiele tych czynników mamy jednak wpływ i sami możemy walczyć z niechcianymi dolegliwościami skóry.

Spoglądając na suchą skórę powinniśmy pamiętać, że często nie jesteśmy w tej kwestii bez winy. Choć może być ona efektem przebytych lub aktualnie występujących chorób, to zawsze jest coś, co moglibyśmy dla niej dodatkowo zrobić. Na początek warto przeanalizować, co jemy i jaki mamy tryb życia. Nasza skóra z pewnością nie przepada bowiem za używkami czy niewłaściwą dietą, pozbawioną witamin i minerałów. Brak snu czy stres także źle wpływają na kondycję naszej skóry.

Na stan naszej skóry negatywnie wpływają również zanieczyszczenia czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Silny wiatr, mała wilgotność powietrza, silne słońce – wszystko to może mieć znaczenie. Nie zapominajmy również o szkodliwym promieniowaniu UV, które przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Czynniki zewnętrzne, nasze niedbalstwo czy też nieodpowiedni dobór kosmetyków może mieć poważny wpływ na naszą skórę. Z każdej sytuacji jest jednak wyjście. Potrzebna będzie tylko nasza chęć i kilka wskazówek.

Co zatem możemy zrobić, aby pomóc naszej skórze w odzyskaniu zdrowego wyglądu? W zależności od naszych potrzeb warto stosować preparaty o różnych stężeniach mocznika. Jeśli zależy nam na solidnym nawilżeniu, powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na krem nawilżający UREA 5% marki AMADERM. Gdyby poza nawilżeniem potrzebna nam była regeneracja to powinniśmy z kolei wybrać krem nawilżająco-regenerujący UREA 15%. Ten krem korzystnie działa również na skórę mającą tendencję do łuszczenia się i pękania.

Mocznik to sposób nie tylko na nawilżanie czy regenerację, ale i na złuszczanie. Co zrobić, aby sucha skóra stóp nie była już problemem? Sucha skóra na stopach potrzebuje zazwyczaj czegoś znacznie mocniejszego. Krem regenerująco-złuszczający (UREA 30%) pozwala zmiękczyć skórę, a także zregenerować i intensywnie nawilżyć.

Dobrym rozwiązaniem jest również wybór balsamu do bardzo suchej skóry marki AMADERM. Dobrze sprawdza się on w nawilżaniu całego ciała i kompleksowo pomaga nam w walce z suchą skórą.

Na kondycję naszej skóry wpływa właściwie wszystko. Od pogody aż po pielęgnację, którą jej fundujemy. Na wiele czynników mamy jednak wpływ. Zdrowa dieta, ochrona przed promieniowaniem UV, pielęgnacja – w tych przypadkach wszystko jest w naszych rękach.

Więcej na: www.amaderm.pl

kobieta123ww
kobieta123ww

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.