ikonaodrodzenie
Ela Prochowicz
07/03/2013

Wiosenne odnowienie

Zakładamy sukienki, chowamy do szafy zimowe płaszcze, wystawiamy twarz do słońca. O tym, co dobrego możemy zrobić dla naszej skóry wiosną i jakie zabiegi warto zaplanować o tej porze roku mówi Anna Didiuk z Salonu Odrodzenie

EksMagazyn: Makijaż permanentny to doskonały sposób na podkreślenie urody i wygodne rozwiązanie dla zabieganych kobiet. Na czym polega?
Anna Didiuk, Salon Odrodzenie:
W naszym salonie zabieg składa się z dwóch wizyt. Pierwsza z nich obejmuje konsultację, dobór kształtu i koloru, wykonanie makijażu oraz omówienie postępowania w domu. Po okresie 2-4 tygodni klientka przychodzi na wliczone w cenę dopigmentowanie wykonywane w celu uzupełniania koloru.

Kiedy zaplanować zabieg?
Wszystko zależy od klientki. Paniom, na co dzień niemalującym się, sugerujemy poddanie się zabiegowi np. przed weekendem. Przez sobotę i niedzielę mają czas na przyzwyczajenie się do wyglądu podkreślonego przez makijaż permanentny. Panie intensywnie malujące się, muszą pamiętać o tym, że decydując się na kreski (górne, dolne), nie mogą stosować maskary do rzęs i cienia w czasie gojenia się powiek. Warto też uwzględnić porę dnia. Najlepiej wykonać zabieg w godzinach rannych lub popołudniowych, ale nie późnych. Po zabiegu oczy są troszkę opuchnięte, a gdybyśmy niedługo po zabiegu położyli się spać, niestety następnego dnia możemy zaobserwować większe zastoje limfatyczne, niż w sytuacji, gdyby oko mało czas „pracować ”. W przypadku ust, trzeba pamiętać, że panie, które miały kiedykolwiek opryszczkę, muszą wcześniej zastosować terapię doustną. Gdyby pojawiła się po zabiegu, „wypycha ” nam barwnik z ust.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?
Trwałość makijażu zależy m.in. od rodzaju skóry, nasycenia barwnika, techniki wybranej przez klientkę, koloru, fizjologii skóry, wieku, trybu życia i zabiegom, jakim poddawana jest skóra. Ogólnie, czym ciemniejszy kolor, tym barwnik utrzymuje się w skórze dłużej, a czym jaśniejszy, tym krócej. Możemy założyć, że to okres od 1 roku do nawet 5 lat. Oczywiście, jeżeli chcemy tylko odświeżyć kolor, możemy przyjść na jednorazowy zabieg. Najlepiej zapisać się na bezpłatną konsultację i wtedy – po uwzględnieniu oczekiwań klientki – jesteśmy w stanie określić w przybliżeniu trwałość zabiegu uwzględniając wszystkie czynniki.

Po jakim czasie można wrócić do normalnej aktywności np. pływać, opalać się? Jak szybko znikają ślady po zabiegu?
Przeważnie są to 4 – 7 dni. W tym czasie aż do całkowitego złuszczenia się mikrostrupków, unikamy moczenia, opalania, sauny oraz basenu, malowania i zmywania tych miejsc. Na skórę poddaną zabiegowi, możemy aplikować dobraną indywidualnie maść, która przyśpieszy gojenie i natłuści.

W jaki sposób dobierany jest kolor i kształt kresek czy brwi w takim makijażu?
Zawsze indywidualnie! Proponujemy parę wersji, rysujemy kształt, opisujemy różnicę miedzy nimi. Klientka ma czas się zastanowić i wybiera wersję, w której się najlepiej czuje i która najbardziej się jej podoba. Etap doboru kształtu jest bardzo ważny ze względu na zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientki. Obalamy mit związany z makijażem permanentnym, że klientka przychodzi, wykonuje się zabieg i dopiero wtedy pokazuje się jej, jak wygląda. My, jako Salon Odrodzenie, od 16 lat stawiamy na dobrą komunikację w tym temacie. I wiemy, że jest to kluczem do zadowolenia klientek.

Jasne blondynki też mogą zdecydować się na zabieg? Są pigmenty pasujące do takiego typu urody?
Oczywiście, posiadamy szeroką gamę pigmentów, dzięki czemu możemy dobrać kolor do określonego typu urody. Przed zabiegiem prezentujemy kolory oraz dobieramy je tak, aby spełnić oczekiwania naszych klientek.

A jeśli komuś zależy na bardzo subtelnym efekcie podkreślenia np. brwi i ust? Czy można bardzo delikatny sposób wykonać makijaż permanentny?
Oczywiście. Musimy pamiętać o tym, że czym jaśniejszy kolor, tym krócej się utrzymuje. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że kolor zaraz po zabiegu jest intensywny, ale po 4-7 dniach następuje okres złuszczenia miejsca poddanego zabiegowi. Po tym etapie, kolor jest jaśniejszy przeciętnie o 10-40 proc., w zależności od właściwości skóry i wybranego pigmentu. Okres 2-4 tygodni po wizycie głównej, to czas dla klientki na zastanowienie się, czy taki kolor jej odpowiada czy chce go np. przyciemnić czy rozjaśnić. Wtedy przychodzi na dopigmentowanie ,które całkowicie wydobywa kolor. Oprócz koloru, subtelny efekt podkreślenia np. brwi i ust, uzyskujemy poprzez wykonanie zabiegu określonymi metodami. Brwi możemy wykonać w bardzo naturalny sposób imitując naturalne włoski lub jednolicie, intensywnie podkreślając kształt i kolor. Jeżeli chodzi o usta, wybierając kontur z cieniowaniem (uwzględniając oczywiście jeszcze kolor), uzyskamy delikatniejszy makijaż niż wybierając kontur z wypełnieniem.

Czy zabieg jest bolesny?
Odczucie bólu zawsze jest indywidualne. Obecnie na rynku istnieje znaczna ilość świetnych znieczuleń do zabiegu. Dobre i szybkie znieczulenie umożliwia komfort podczas zabiegu.

Obecnie dużo się mówi o mezoterapii igłowej. Na czym polega ten zabieg?
To iniekcyjne podawanie składników aktywnych (w zależności od preparatu) do skóry. Na początku przeprowadzamy wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań. Po znieczuleniu aplikujemy preparat. W naszym salonie po zabiegu przeprowadzamy terapię światłem LED, które dodatkowo stymuluje fibroblasty, przyspiesza gojenie miejsc po nakłuciach i działa antybakteryjnie. Pobudza skórę do szybszej regeneracji.

W jakim wieku powinno się zacząć stosować mezoterapię – prewencyjnie czy dopiero wtedy, kiedy zauważymy wyraźne znaki starzenia?
Niezależnie od wieku lecz od kondycji skóry. Istniej jedna reguła „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Każda skóra ma inne potrzeby, dlatego preparat dobieramy indywidualnie do wieku i stanu skóry. Można więc powiedzieć, że mezoterapia to zabieg zarówno prewencyjny jak i naprawczy.

Czy jeden zabieg poprawi stan skóry czy mezoterapia ma sens tylko w seriach?
Pojedynczy zabieg dostarcza składników aktywnych, natomiast jeżeli oczekujemy zmian na dłuższy okres, musimy wykonać ją w serii. Seria dobierana jest według protokołu i efektu jaki klientka chcę osiągnąć.

Na jakie efekty możemy liczyć po serii?
Wszystko zależny od składu preparatu. Skóra staje się gładsza i bardziej napięta. Efekty to również: mocne nawilżenie i wygładzenie zmarszczek, stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i przyspieszenie regeneracji komórkowej.

ikonaodrodzenie
ikonaodrodzenie

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.