Źródło: Capuccino PR
Tłuszcz można wykorzystać do powiększenie i modelowania biustu
Kalina Samek
09/11/2010

Zamiast implantów – zastrzyk

Medycyna estetyczna w swoich odkryciach idzie coraz dalej. Od niedawna oferuje możliwość wymodelowania biustu z pomocą naturalnych składników pochodzących z ciała kobiety!

Dzięki nowoczesnej metodzie można uzyskać wymarzony rozmiar biustu, zniwelować asymetrię czy nawet uzupełnić ubytki po mastektomii.

BEAULI
Nowatorski sposób modelowania piersi odbywa się z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej pacjentki. Najpierw chirurg odsysa tłuszcz z dowolnej części ciała pacjentki: z ud, pośladków czy brzucha. Materiał do wypełnienia piersi pobierany jest metodą bezbolesnego odsysania tkanki tłuszczowej wspomaganego strumieniem wodnym WAL (water-jet assisted liposuction) i transportowany natychmiast po pobraniu do lipokolektora (specjalnego systemu zbierającego tkankę tłuszczową). Jego zadaniem jest filtracja i ochrona komórek odpowiednich do przeszczepu, które są następnie wprowadzane w strukturę piersi. Wyizolowany materiał zawiera zarówno dojrzałe komórki tłuszczowe, jak również komórki macierzyste. Właśnie dzięki temu przeszczepiony materiał staje się całkowicie naturalną i własną częścią piersi, a zmiany są trwałe. Cały zabieg odbywa się jedynie przy znieczuleniu miejscowym. Zabieg nosi nazwę BEAULI, która jest skrótem od angielskiego Breast Augmentation by Lipotransfer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza powiększenie piersi z zastosowaniem lipotransferu, czyli przenoszenia tkanki tłuszczowej.

Zabieg coraz częściej zaczyna być wykorzystywany także przez polskie gabinety medycyny estetycznej. To propozycja dla kobiet, które chcą biust powiększyć, skorygować kształt piersi, czy uzupełnić braki lub ubytki. Podczas jednego zabiegu rozmiar piersi można powiększyć o co najmniej jeden rozmiar, a dzięki naturalnemu składnikowi, który je wypełnia
piersi po zabiegu nie wyglądają sztucznie. Metoda BEAULI to nie tylko zabieg, który stosuje się ze względów estetycznych. Może być także z powodzeniem stosowany do rekonstrukcji biustu po operacji mastektomii.

Modelowanie biustu
Biust można także wymodelować z pomocą samego kwasu hialuronowego lub np. zabiegu rewitalizującego biust. Piersi podobnie jak w mezoterapii igłowej ostrzykuje się odpowiednią mieszanką antyoksydantów, witamin i kwasu hialuronowego (np. mieszanka STRETCHCARE). Dzięki temu skóra ma jaśniejszy odcień, a efekt zwiotczenia zostanie zniwelowany. Dodatkowym pozytywnym efektem jest redukcja rozstępów. Zaleca się przeprowadzenie 5 – 6 sesji w odstępach 10 – 14 dni. Potem wystarczy stosować sesję przypominającą raz na 3 – 6 miesięcy.

Innymi sposobami na uzyskanie pięknego biustu są zabiegi wzmacniająco – ujędrniające biust. Zwykle taki zabieg składa się z peelingu i masażu, a następnie nałożenia odpowiedniej maseczki. Jeśli składniki użyte do jej wykonania są w 100 proc. naturalne (trzeba się wcześniej upewnić) to z takich zabiegów mogą korzystać nawet kobiety w ciąży.

Źródło: Capuccino PR
Źródło: Capuccino PR

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 06/08/2018 06:57

    CytujSkomentuj

    O to coś dla mnie :) implantów bym nie chciała, ale tłuszczyku trochę jest ;) jest więc skąd wziąć a już niestety, ciało nie jest nastolatki ;) a ingerować chirurgicznie nie chcę, stąd odwlekanie tej decyzji. Wiadomo, na pewno to swoje kosztuje, ale życie się ma jedno i dobrze by było przeżyć je też z zadowoloeniem z własnego wyglądu.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.