ikona1234kobieta-kopia
Ela Makos
07/03/2016

Zatrzymać młodość

Osocze bogatopłytkowe, bo o nim będzie mowa, dla wielu jest jeszcze zagadką. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo stanie się na rynku prawdziwym hitem

Osocze używane jest już od dawna, na przykład przy gojeniu ran czy odbudowie tkanki kostnej. Dzięki nowoczesnej technologii metoda ta została jednak zmodernizowana. Powstało z niej coś, co śmiało można nazwać „eliksirem młodości”. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji, dlatego też przy użyciu tej metody korzysta się z krwi danego pacjenta.

Profilaktyka starzenia

Osocze bogatopłytkowe stoi na straży dobrze wyglądającej skóry i pobudza ją do regeneracji. Dzięki niemu staje się ona gładsza i bardziej elastyczna. Jeżeli chcemy lepszych efektów to warto zastosować tę metodę w połączeniu z laserem frakcyjnym. Pozwala ono usuwać zmarszczki, blizny czy rozstępy. Laser frakcyjny i osocze bogatopłytkowe wydają się zatem tworzyć świetny duet.

Jak to się robi?

Zanim poddamy się zabiegowi niezbędna będzie konsultacja lekarska. Dopiero gdy ustalone zostaną ewentualne przeciwwskazania można wykonać zabieg. Preparat podaje się techniką mezoterapii. By zmniejszyć ewentualny dyskomfort, skórę przed zabiegiem odpowiednio wcześniej smaruje się kremem znieczulającym. Sam zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta. Po dodaniu aktywatora i odwirowaniu, preparat jest gotowy do podania. Wtedy właśnie lekarz wstrzykuje go w leczony obszar skóry za pomocą bardzo cienkiej igły.

Nasze bezpieczeństwo

Nowości na rynku bardzo często budzą w nas strach. Boimy się z nich skorzystać ponieważ nie chcemy paść ofiarą niepożądanych skutków. Badania naukowe pokazują, że użycie osocza bogatopłytkowego jest jak najbardziej bezpieczne. Należy jednak pamiętać o tym, by pacjent znajdował się pod opieką lekarza, a cały zabieg był przeprowadzony przez osobę do tego uprzednio przygotowaną.

Kto może z niego skorzystać?

Osocze bogatopłytkowe poleca się pacjentom, których skóra wymaga odnowy oraz osobom, które poszukują naturalnych produktów.

Metoda ma bardzo szerokie zastosowanie: od poprawy wyglądu policzków, fałd nosowo wargowych i okolic oczu (kurze łapki, cienie), po trudniejsze do „naprawy” miejsca, jak szyja, dekolt, dłonie. Osocze bogatopłytkowe jest również rozwiązaniem w walce z łysieniem, a do tego pomaga niwelować blizny.

Biorąc pod uwagę fakt, że pacjentowi wstrzykuje się własne składniki krwi, przeciwwskazań jest niewiele. Należą do nich wyłącznie: ciąża, laktacja czy choroby krwi.

Źródło: PR Expert

ikona1234kobieta-kopia
ikona1234kobieta-kopia

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 19/06/2018 06:32

    CytujSkomentuj

    No i ja się właśnie niestety nie zakwalifikowałem. Podjęłam decyzje ze się biorę za skore i zrobiłam wymagane przed zabiegiem badania. Niestety, wyniki krwi wykazały jakaś postać niedokrwistości i miła pani doktor odmówiła. Na początku byłam zła bo co, dlaczego odmawiają ale wytłumaczyła ze w tym stanie będzie to po prostu nieefektywne. Ze skóra nie skorzysta tak, jakby mogła gdybym miała lepsze parametry. No i sporo by mnie to kosztowało czyli wyrzucone pieniądze. Więcej żelaza w postaci pietruszki i innych letnich zieloności ;) i od razu mi się poprawiło wiec od razu przestrzegam ze jeśli ktoś miewa skłonność do niedokrwistości to z zabiegu nie skorzysta.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.