fot. 123
Kalina Samek
17/02/2014

SPA w oczekiwaniu na wiosnę

Kolejna zima bez śniegu, szaro na zewnątrz , aura nie zachęca do spacerów.
Skąd czerpać energię do pracy, jak przetrwać szarugę za oknem i czy istnieją sposoby na poprawę nastroju w oczekiwaniu na wiosnę?

Gdy czujemy zmęczenie zimą, nie pomoże nam chowanie się pod kołdrą. Warto natomiast wykorzystać każdą chwilę i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i słońcu. Choć idealnym sportem w zimie byłoby na przykład bieganie na nartach, w tym roku już mamy na to coraz mniejsze szanse. – Mimo, że kapryśna aura nie zawsze pozwala na uprawianie sportów zimowych, zachęcamy do innych aktywności na świeżym powietrzu. Nordic walking to sport dla wszystkich, nic dziwnego, że ma tak wielu zwolenników. Z kijkami można spacerować przez cały rok. Polecamy też jazdę na rowerze po pięknej okolicy – zachęca Dagmara Leja , dyrektor hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.

Oprócz aktywności na świeżym powietrzu warto zadbać o aktywność fizyczną w ogóle. Doskonałym sposobem na przezwyciężenie zimowego zmęczenia będzie basen, a zwłaszcza aqua aerobik.  Jeśli za oknem brak jest słońca warto skorzystać z innych sposobów na poprawę nastroju i kondycji. – Dla naszych gości przygotowaliśmy również specjalną słoneczną łączkę, która sprawdza się zwłaszcza jesienią i zimą. Słoneczne lampy wzmacniają nasze siły witalne, poprawiają samopoczucie – poleca Dagmara Leja. Jak wiadomo związane z zimową porą roku pogorszenie nastroju, ma swoje źródło w braku promieni słonecznych, które są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego specjalnie dobrane fale promieniowania doskonale wpływają na naszą kondycje psychiczną i fizyczną. Mają działanie odprężające, pomagają przy bólach mięśni oraz dobrze wpływają na układ nerwowy.

Uwalniamy hormon szczęścia

Relaks w saunie to kolejny sposób na poprawę nastroju. Od wieków sauna pomocna jest w poprawie stanu zdrowia przy wielu schorzeniach. Pomaga w chorobach stawów, niektórych problemach kardiologicznych i chorobach płuc. Zalecana jest zwłaszcza sportowcom do poprawy ogólnej wydolności organizmu a także osobom cierpiącym na depresję. -W tym sezonie niezwykłą popularnością cieszyły się nasze saunowe propozycje: zapachowa ceremonia w saunie ziołowej, cytrusowo -cynamonowe inspiracje, czekoladowa uczta zmysłów. Działanie relaksacyjne i kosmetyczne wzmacniamy peelingiem ciała, zabiegami kosmetycznymi, działaniem rozgrzewających i oczyszczających ziół, cytrusów i cynamonu.- informuje Dagmara Leja. Sauna jest doskonałym środkiem hartującym, stosowanym zwłaszcza, gdy spada nasza odporność. Zapach czekolady, cytrusów, ziół uwalnia hormon szczęścia, stąd tak doskonałe samopoczucie po skorzystaniu z sauny. Podobne działanie mają rozgrzewające kąpiele, masaże, zabiegi poprawiające kondycję skóry i dodające energii. Energetyzująca kąpiel pomarańczowa, masaż stemplami ziołowymi, masaż ciepłą świecą , pomarańczowo-glinkowy zabieg na twarz to tylko niektóre propozycje z zimowych propozycji SPA.

Do wiosny zostało jeszcze trochę czasu, Dzień Kobiet, ostatki będą doskonała okazją do oderwania się od codzienności , do zabrania bliskiej osoby do SPA. Nawet, jeśli będzie to tylko jeden dzień spędzony w ciszy spokoju przy filiżance rozgrzewającej herbatki z dodatkiem imbiru, przy szklance skoku ze świeżych warzyw i owoców w pachnącym, kojącym nasze zmysły SPA warto podarować sobie tę odrobinę luksusu. Dobry obiad, spacer, sauna, masaż, zabieg na ciało pomogą nam przeczekać do wiosny.

fot. 123
fot. 123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.