fot. 123
Walentynki można spędzić w przyjemny sposób w SPA / fot. 123
Kalina Samek
13/02/2011

wSPAniałe Walentynki we dwoje

Żyjemy w pośpiechu, jesteśmy razem, ale tak naprawdę obok siebie. Czy poświęcamy swej drugiej połowie wystarczająco dużo czasu? Walentynki, które na dobre zagościły w naszej kulturze, są okazją do zatrzymania się i poświęcenia większej uwagi swojemu związkowi

Nie muszą przecież kojarzyć się  jedynie z zakupem tandetnych maskotek i serduszek. A może potraktować je jak okazję do refleksji, zbliżenia się, poprawy jakości bycia razem?

Wychodząc z założenia, że kobiety są bardziej romantyczne panowie, aby sprostać ich wymaganiom, powinni zadbać w tym dniu przede wszystkim  o nastrój. Tutaj  ogromną rolę odgrywa muzyka, oświetlenie, dobrze skomponowane menu. Jeśli mamy problemy z wykreowaniem takiej scenerii do wspólnego  świętowania w dniu zakochanych albo dokładnie tak spędziliśmy to święto rok temu, warto być może skorzystać z gotowych propozycji. Wspólne wyjście do teatru, kina a potem do restauracji to jedna z możliwości. W tym roku jednak spróbujmy czegoś wyjątkowego. Może warto ten dzień spędzić w  ośrodku SPA, którego oferta skierowana specjalnie dla par.

Co  daje nam taki  wspólny wypad do Spa? Przede wszystkim niespodzianka będzie dla dwojga. – Istnieje wiele możliwości zaaranżowania wspólnych zabiegów. Sporą popularnością cieszą się zmysłowe kąpiele dla dwojga w mleku i płatkach róż- przekonuje Dagmara Leja ze Słonecznego Spa w Hotelu  Dosłońce.  Niezwykłą atmosferę takiej kąpieli tworzy specjalnie przygotowane wnętrze z dwuosobową wanną. Rozsypane w wodzie i w pomieszczeniu płatki róż, zapachowe świece, kominek, doskonale działają na zmysły, a całości  dopełni atmosferę lampka dobrego wina.

Podobne relaksujące właściwości mają inne kąpiele np. kąpiel winna czy cytrusowa, która wiąże się również z poczęstunkiem owocami. W zależności od upodobań wybrać można kąpiel Kleopatry w miodzie, mleku i  soli morskiej lub kąpiel hinduską z dodatkiem olejku migdałowego albo kąpiel z dodatkiem naturalnej oliwy.

Jeżeli ktoś nie ma ochoty na zabieg wodny, może zrelaksować się w inny sposób. – Oprócz romantycznych kąpieli w Walentynki można skorzystać z masaży dla dwojga – dodaje  Izabela Załęska , kosmetolog, konsultant w Słonecznym SPA w Hotelu Dosłońce Coference & SPA. Szczególnie masaż gorącymi kamieniami, masaż relaksacyjny to doskonałe odprężenie i odpoczynek. W odpowiednio zaaranżowanej romantycznej atmosferze podkreślonej przez aromatyczne olejki, relaksacyjną muzykę pozwolą przeżyć niezapomniane chwile, umocnić związek zdystansować się i  docenić niezwykłość  chwil  spędzonych razem.

Propozycji na romantyczny wieczór we dwoje jest sporo. Tylko od nas zależy jak wykorzystamy tę okazje do bycia razem. Można kupić misia z serduszkiem  i napisem „ I Love You”, który będzie przez najbliższe miesiące pochłaniał  kurz, można też postarać się o wyjątkową atmosferę, która w pamięci pozostanie na długo.

fot. 123
fot. 123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. mirabella1199 14/02/2011 12:16

    CytujSkomentuj

    Wszystko brzmi cudownie pod warunkiem, że ma się tą drugą połowę. Co robić w tym dniu jeśli się jest samotnym? Przeczytałam na iWomen, że to święto pogłębiające samotność wielu osób i powodujące depresję. Jestem również pewna, że wiele z tych par, które dumnie spacerują po galeriach handlowych trzymając się za rękę, nie zawsze jest szczęśliwa ze sobą. Ludzie boją się być sami.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.