ccharmon_chololate800
Czekolada pobudza zmysły! ccharmon/cc/flickr
Kalina Samek
14/02/2013

Afrodyzjaki na święto zakochanych

Jak rozbudzić zmysły w wyjątkowy walentynkowy dzień? Może być to prostsze niż myślisz. Wystarczy udać się na pobliski bazarek i kupić co potrzeba!

Od wieków istnieje przekonanie, że niektóre produkty, jakich na co dzień używamy np. do przyrządzania potraw czy herbatek, mogą być naturalnymi metodami rozbudzania zmysłów i pożądania. Uważa się, że tzw. afrodyzjaki wpływają na nasilenie odczuwania bodźców i zwiększenie sprawności seksualnej. Działają pobudzająco, również poprzez skojarzenia wzrokowe, zapachowe czy smakowe.

Już w Starożytnym Rzymie np. imbir dodawano do aromatycznych kąpieli, aby rozpalić zmysły kochanka. W Średniowieczu z umiejętności przygotowywania magicznych eliksirów, wzmagających popęd płciowy, słynęły czarownice.

Do typowych składników miłosnych mikstur należały np.:żywica drzew, pomidory, zwane jabłkami miłości, ostrygi, jaszczurki, przepiórki, fasola oraz włosy należące do mężczyzny, na którego miał zostać rzucony czar zakochania.

Popularnymi afrodyzjakami są zarówno pokarmy, przyprawy, zioła, napoje, jak i różnego rodzaju medykamenty i kosmetyki. Różnią się one sposobem przyjmowania,
działaniem oraz mocą. Właściwie zestawione i wykwintnie podane mogą rozbudzić prawdziwy wulkan namiętności.

Orzechy włoskie były w kulturze Greków i Rzymian symbolem płodności i stałym elementem
rytuałów weselnych. Grecy i Rzymianie mieli zwyczaj obsypywania nimi młodej pary podczasuroczystości ślubnych, aby zapewnić nowożeńcom płodność i szczęśliwe pożycie.

Smak i zapach wanilii podnosi libido i wzbudza pożądanie, dlatego wyjątkową popularnością
cieszą się perfumy z nutą tego aromatu. Chilli swą popularność zawdzięcza w dużej mierze starym indiańskim wierzeniom, że częste jej jedzenie wzmaga potencję seksualną.

Czekolada zawiera enyloetyloaminę, neuroprzekaźnik zwany „hormonem miłości”. Owoce wzmagają ochotę na miłość. Jeśli zakochani na deser zjedzą np. sałatkę owocową złożoną z: banana, mango, brzoskwiń, melona – mogą poczuć przypływ miłosnej energii.

Wystarczy zatem ,że dodamy któryś z afrodyzjaków do dania, które przyrządzamy na romantyczną kolację. Można również przyrządzić zmysłową kąpiel z uwodzicielskim aromatycznym olejkiem, a z pewnością wprowadzisz romantyczny nastrój i miłą atmosferę.

ccharmon_chololate800
ccharmon_chololate800

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.