Zadbana_Pani_DER-MED_800
Kalina Samek
19/04/2011

Groty solne: samo zdrowie?

To nowa, modna, coraz bardziej zyskująca na popularności metoda… No właśnie czego? Rehabilitacji, wypoczynku, a może terapii?

Mówiąc o zdrowym wypoczynku czy odnowie biologicznej nie sposób tej coraz popularniejszej metody pominąć. Jaskinia, bądź grota solna  to pomieszczenie wyłożone bryłami soli kamiennej na ścianach i kruchami solnymi na podłodze. Seanse w grotach solnych to przede wszystkim forma terapii i rehabilitacji wzmacniającej z wykorzystaniem wszystkich terapeutycznych walorów soli morskiej.

W grocie solnej panuje mikroklimat, nacechowany wyjątkową czystością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością i temperaturą. Wpływa on korzystnie na samopoczucie i ochronę zdrowia nie tylko dorosłych, lecz także dzieci.

Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją, powietrze nasycone jest związkami niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu (jod, magnez, wapń, brom, potas, sód).

Bardzo ważny podczas seansu jest także wpływ odpowiednio dobranej muzyki, która pomaga się zrelaksować i odprężyć. Seansowi w grocie solnej towarzyszy też zwykle koloroterapia. Jeden „zabieg” trwa średnio 45 minut. Najlepsze efekty kuracji uzyskuje się korzystając z serii regularnych seansów.

Zadbana_Pani_DER-MED_800
Zadbana_Pani_DER-MED_800

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.