ikonawpis6
Ela Prochowicz
05/03/2014

Jak wypocząć bez urlopu

Z różnych względów nie zawsze możemy skorzystać z urlopu. Zdarza się bowiem, że zmuszeni byliśmy wykorzystać go wcześniej, albo właśnie zmieniliśmy prace i jeszcze nie przysługują nam wolne dni, a może po prostu musimy oszczędzać

Jak mimo wszystko przetrwać lato,  zrelaksować się i odpocząć?

Smacznie  i aktywnie
Jeśli nie pracujemy  do późna, do zagospodarowania pozostają nam popołudnia i weekendy. Warto wykorzystać każdą wolną chwilę na aktywność fizyczną.  Oderwanie  się  od komputera, dotlenienie organizmu, odrobina słońca pozwolą nam odpocząć po  dniu czy  tygodniu wytężonej pracy. Szukajmy więc parków, ogrodów, malowniczych wsi i krajobrazów  w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie możemy pojeździć  na rowerze pospacerować z kijkami  nordic walking i odpocząć w ten  sposób  od codziennego stresu w pracy. Ważny dla naszego  samopoczucia jest  też sposób  odżywiania się.  Nie sprzyja nam jedzenie w pośpiechu, przygotowywanie na szybko posiłków.

Day  SPA
Masaż, zabieg na twarz, ciało,  sauna basen,  smaczny posiłek to  oferta wielu hoteli. Wystarczy poszperać w Internecie,  przeczytać kilka opinii,  poszukać nowości  kosmetycznych  i już mamy kolejny  sposób na szybki relaks.  Jeśli  nam sie spodoba możemy  również wykupić nocleg i  tak mamy dla siebie weekendowy wypoczynek. Nawet krótki  pobyt w SPA, atmosfera ciszy spokoju,  masaż relaksacyjny, aromatyczna kąpiel pomogą uwolnić się od stresu, pozwolą odzyskać energię,  zregenerować się. Tego lata w salonach  SPA królują kosmetyki malinowe, chłodzące kąpiele cytrusowe, a dla panów specjaliści polecają kąpiel piwną. Jeśli  musimy oszczędzać, kupujemy dobrej jakości kosmetyki o ulubionym zapachu  i urządzamy sobie domowe SPA.

Pamiętajmy, że nasze zdrowie psychiczne, stan naszego umysłu  wpływają również na naszą odporność na choroby, wirusy. Warto wiec zadbać o  siebie i swoje ciało  odżywiać się zdrowo,  dostarczyć organizmowi witamin, zwłaszcza, że latem najłatwiej  o to  zadbać. Czy  wypoczniemy mimo wszystko czy będziemy się zadręczać brakiem  urlopu zależy  tylko  od nas. Możliwości jest  wiele wystarczy przeanalizować zasobność swojego portfela i wybrać najlepszą dla siebie opcję.

ikonawpis6
ikonawpis6

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.