urodaikony123nowe4
Ela Prochowicz
27/02/2019

Jak zadbać o oczy?

Każdy dorosły człowiek powinien rutynowo odwiedzać okulistę minimum raz na dwa lata, osoby po 40. roku życia – minimum raz na rok. Stwierdzenie zaburzeń widzenia powinno skutkować wizytą u lekarza okulisty.

Czy wiecie, że dzięki oczom trafia do naszego mózgu aż 80 procent informacji ze świata? Wzrok to najważniejszy ze zmysłów.

Każdy dorosły człowiek powinien rutynowo odwiedzać okulistę minimum raz na dwa lata, osoby po 40. roku życia – minimum raz na rok. Stwierdzenie zaburzeń widzenia powinno skutkować wizytą u lekarza okulisty. W przypadku objawów nagłych – w trybie pilnym, zaś przy objawach postępujących stopniowo i przewlekłe – w trybie planowym. Pomimo, świadomości jak ważnym zmysłem jest wzrok, większość pacjentów zgłasza się do okulisty zbyt późno. Robią to dopiero, gdy dolegliwości związane na przykład z suchością oczu lub trudności z przeczytaniem gazety, zaczynają im mocno doskwierać. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż 1/3 Polaków nigdy nie była u oku-listy.

Zobacz więcej
Wady wzroku są chorobą cywilizacyjną. Według danych GUS, co drugi dorosły Polak powinien nosić okulary lub szkła kontaktowe, a co czwarta osoba dorosła ma problem z przeczytaniem gazety. Wielu z nich marzy, o tym, by pozbyć się wady refrakcji i jeśli mieć przy sobie jedną parę okularów, to wyłącznie przeciwsłonecznych. Laserowa ko-rekcja wad wzroku to jedna z uznanych i bezpiecznych metod trwałego pozbycia się wad refrakcji takich jak: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Zabieg wykonywany laserem jest bezpieczną alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych. Korekcja programowana jest w specjalnym systemie komputerowym, który nadzoruje pracę lasera w trakcie zabiegu.

Co ważne: procedura laserowej korekcji wady wzroku trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesna, co zapewnia komfort pacjenta.

Źródło: media forum

urodaikony123nowe4
urodaikony123nowe4

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/03/2019 22:41

    CytujSkomentuj

    No to jest chyba jakiś znak ;) ciągle widzę artykuły lub reklamy o operacjach laserowych oczu i chyba się w końcu zdecyduję. Mam poważną wadę wzroku, której też nie pomaga siedzenie przy laptopie ;) czy zapominanie o gimnastyce oczu czy nawilżaniu gałek lub choćby częstszym mruganiu. Chyba sobie ustawię alarm w telefonie na te czynności bo wszak wzrok jest jeden…

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.