fot. 123
O tym, co ważne dla kobiet będzie można porozmawiać na spotkaniu z cyklu "Porozmawiajmy o zdrowiu" / fot. 123
Anna Chodacka
16/09/2010

Porozmawiajmy o zdrowiu!

Spotkania, których celem jest zwiększać świadomość zdrowotną wśród kobiet, mają już bogatą tradycję. Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu”

Także tym razem poruszymy tematy ważne i szczególnie istotne społecznie takie jak profilaktyka raka szyjki macicy, psychoonkologia czy niedosłuch. Wiedza o nich z pewnością wzbogaci każdą świadomą kobietę. Rak szyjki macicy, którego wywołać może zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (wirus HPV) jest drugim nowotworem pod względem częstości występowania u kobiet. Najlepszym sposobem na wykrycie wirusa HPV jest wykonanie testu na jego obecność.  Na wszelkie pytania związane z tą metodą diagnostyki i nie tylko, odpowie zaproszony lekarz ginekolog.

Zgodnie z hasłem „nie tylko leki leczą” dowiemy się, że w procesie walki z nowotworem, oprócz leczenia farmakologicznego bardzo ważne jest wsparcie psychiczne i odpowiednie nastawienie pacjenta do prowadzonej terapii.

Lato odeszło, a aura za oknem coraz bardziej przypomina jesienną. Wietrzna i deszczowa pogoda oraz znaczny spadek temperatur co roku powodują wzrost zachorowań na grypę. O sposobach, dzięki którym unikniemy przeziębienia i grypy opowie nam lekarz  z Centrum Medycznego VIPMED.

Problemy związane z niedosłyszeniem dotyczą ponad 10 proc. populacji i wbrew pozorom nie są to jedynie osoby starsze. Podczas najbliższego spotkania wysłuchać będzie można porad laryngologa oraz skorzystać z bezpłatnego badania słuchu.

Nie zabraknie także tematów lżejszych i przyjemnych, ale przecież z punktu widzenia samopoczucia każdej kobiety równie ważnych. Na spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu” zapoznamy się z nowościami w kosmetologii. Nie zapomnimy również o tym, że tryb życia pełen ruchu i regularnych ćwiczeń skutecznie eliminuje groźbę zachorowania na wiele chorób i oczywiście pozwala na utrzymanie pięknego i zdrowego wyglądu. Aktywny styl życia promować będzie wykwalifikowana trenerka fitness z Klubu Platinium.
Zanim poruszone zostaną wszystkie ważne tematy do rozmów zaprosimy Gościa specjalnego tej edycji – znaną i lubianą krakowską aktorkę Martę Bizoń.

Najbliższe spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu” odbędzie się 23 września 2010 roku o godz. 18 w stylowych wnętrzach Hotelu Rubinstein, pięknie usytuowanego w samym środku krakowskiego Kazimierza, przy ulicy Szerokiej 12.
Organizatorzy w programie przewidzieli wiele atrakcji: prezenty kosmetyczne od Flos-Lek, degustację kawy oraz możliwość wylosowania atrakcyjnych upominków.

Spotkanie ma charakter otwarty, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Po szczegóły zapraszamy na www.porozmawiajmyozdrowiu.com.

fot. 123
fot. 123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 30/01/2019 20:06

    CytujSkomentuj

    Bardzo fajnie że coraz więcej jest spotkań dla kobiet, związanych z rozwojem, wiedzą ale też z przyjemnościami. Miło, że kobiety spotykają się w kobiecym, wspierającym gronie i to w takich pięknych wnętrzach, jak wspomniany już wyżej Hotel Rubinstein w Krakowie. Oby więcej takich spotkań :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.