BigBeautifulWomenProject
Big Beatiful Women Project
Anna Chodacka
23/11/2010

Duże jest piękne!

Dopiero kiedy zaakceptuje się własne ciało, można zaczynać zmiany na lepsze. Autorki projektu Big Beautiful Women Project chcą przełamać stereotyp kobiety grubej, jako leniwej i zakompleksionej.

- Trudno jest żyć, nienawidząc swojego ciała. Wiedzą o tym zarówno grubaski, jak i szczupłe kobiety – mówi Agnieszka Czerwińska, modelka size plus, inicjatorka Big Beautiful Women Project. – W projekcie nie chodzi o propagowanie otyłości, tylko o akceptację. Chcemy zrewolucjonizować myślenie większych babek o samych sobie – dodaje Czerwińska.

Jak podkreślają, autorki projektu Agnieszka Czerwińska i Urszula Lola, sukces w życiu osobistym i zawodowym nie wynika z posiadania rozmiaru S. Często wręcz jedno, z drugim, w ogóle się nie łączy.

Agnieszka Czerwińska, fot.: N.Szymański

Realizacja projektu polega na organizacji sesji zdjęciowych, przełamujących stereotyp puszystych modelek. W projekcie mają uczestniczyć także znane kobiety sukcesu, które legitymują się większymi rozmiarami garderoby. To nie koniec. Efektem finalnym pracy przy projekcie Big Beautifil Women Project będzie ogólnopolska wystawa zdjęć, jak również pierwszy w Polsce kalendarz modelek size plus na rok 2012. Kalendarz będzie do kupienia także w wersji elektronicznej.

Modelkami będą także „zwykłe” kobiety z nadprogramowymi kilogramami. Organizatorzy będą pokazywać jak, dzięki zaangażowaniu fotografów, stylistek, makijażystek, fryzjerów, kobieta pozytywnie się zmienia. Modelka projektu Big Beautiful Women Project, ma być naturalnie piękna, nie poprawiona w Photoshopiel, świada swoich atutów.

Urszula Lola, inicjatorka Big Beautiful Women Project, fot.: Justyna Lenart

W inicjatywę włączyli się już: Wacław Wantuch – autor aktów, Piotr Wacowski i Daniel Rudzki – autorzy zdjęć na billbordach do akcji „Kocham nie biję”, fotograf aktów Andrzej Frankowski, Magdalena Wychowańska, specjalistka od bodypaintingu, liczni wizażyści i styliści.

BigBeautifulWomenProject
BigBeautifulWomenProject

Komentarze Dodaj komentarz (2)

 1. Dagmara 17/12/2018 15:20

  CytujSkomentuj

  Bardzo pozytywna i uśmiechnięta kobietka. Widac, że lubi pozować i się tym bawi, bez jakiegoś sztucznego napięcia. Pokazuje, że nie tylko małe i chude jest piekne, ale również panie o pełniejszych kształtach mogą się czuć piękne.

 2. Kolorowa 17/01/2020 20:29

  CytujSkomentuj

  To wazne by mowic o akceptacji siebie ale bez wspierania akceptacji dla otylosci.
  To szkodliwe dla zdrowia i czesto zycia.
  A to ze pulchniejsze kobiety zawsze przyciagaly mile spojrzenia to nic nowego.
  One maja jakis magnetyzm i prawdziwy usmiech.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.