kobieta_123ikonanowe_2015_12
Kalina Samek
04/03/2015

Test wybielania zębów metodą Beyond

Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem skorzystania z usługi wybielania zębów. Odstraszał mnie fakt, że zęby po zabiegu stają się nadwrażliwe

Rzeczowa rozmowa z dentystą przekonała mnie jednak, że nadwrażliwość zębów to stan przejściowy, i tego nie muszę się obawiać. Na zabieg wybielania zębów metodą Beyond zdecydowałam się po krótkiej rozmowie z panią stomatolog, która odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Dowiedziałam się jak zabieg będzie przebiegał, ile będzie trwał, jakie są zalecenia po procedurze. Przede wszystkim jednak pani stomatolog uświadomiła mi, że nie warto mieć nierealistycznych oczekiwań wobec zabiegu. Jego rezultaty zależą przede wszystkim od koloru kości.

Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się kompletną higienizację jamy ustnej, usunięcie kamienia, skaling i piaskowanie. Wówczas efekt wybielania jest wyraźniejszy i trwalszy. Wyczyszczenie zębów i wybielanie lampą Beyond wykonałam w odstępie 6 dni. Zabieg wybielania zębów składa się z 3 etapów po 8-15 minut. Każdy etap to nałożenie żelu i nakierowanie lampy na uzębienie. Oczywiście oczy są zabezpieczone specjalnymi okularami a dziąsła pokryte specjalną substancją, która ma je uchronić przed szkodliwym działaniem żelu. Zęby, których szyjki są zbyt osłonięte również są zabezpieczone.

Przez cały czas trwania zabiegu  jama ustna jest otwarta za pomocą gumowego gryzaka. O ile na początku nie jest to zbyt kłopotliwe to po około pół godzinie chęć zamknięcia ust jest dość silna i utrzymanie otwartej buzi staje się kłopotliwe. Każda kolejna sesja staje się również coraz trudniejsza ponieważ coraz bardziej wyczuwalna jest nadwrażliwość zębów. Mi udało się przetrwać pełne trzy piętnastominutowe etapy. Być może dzięki rozpuszczonemu paracetamolowi, który profilaktycznie podaje się przed rozpoczęciem procedury.

Zabieg kończy się porównaniem koloru zębów, „przed” i „po” wybielaniu. U mnie był to zaledwie jeden odcień na skali, ale mimo wszystko byłam bardzo zadowolona! Po wybielaniu otrzymałam szereg wskazówek, jak mam postępować, aby nie zepsuć efektu wybielenia. Przede wszystkim przez 48h (co najmniej!) należy trzymać tzw. białą dietę. Unikać kawy, czerwonego wina, czarnej herbaty i innych produktów, które mogłyby zabarwić zęby. Zęby należy myć pastą bez fluoru. Ja postawiłam na ziołową. Zwykle nadwrażliwość utrzymuje się do 3-5 godzin po zabiegu. U mnie niestety była to ponad doba. Tak jak poinformowała mnie pani stomatolog – dane są uśrednione i tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnego stanu uzębienia pacjenta. Kiedy jednak nadwrażliwość minęła – mogłam się cieszyć doskonałymi rezultatami zabiegu.  Zwykle efekt powinien się utrzymać ok. 2 lat. I tu znów wszystko zależy od indywidualnych właściwości zębów i higieny jamy ustnej.

kobieta_123ikonanowe_2015_12
kobieta_123ikonanowe_2015_12

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.