woda mineralna
Michal Karas
16/08/2017

W ciąży i podczas karmienia pamiętaj o nawodnieniu

Polki w okresie ciąży i po porodzie nie nawadniają organizmu wystarczająco. Co trzecia nie wie nawet, że trzeba wtedy pić zdecydowanie więcej niż na co dzień

Aż połowa Polek w ciąży i podczas karmienia popełnia prosty błąd – wypija za mało wody. Ponadto 35% z nich nie ma świadomości, że zalecana ilość wypijanych płynów dla kobiet ciężarnych i karmiących to około 2-3 litry. Nawet te kobiety, które mają świadomość wzrostu zapotrzebowania na wodę, często nie stosują się do tych zaleceń. Kobiety ciężarne i karmiące wypijają mniej niż powinny – jest to średnio 1,7 litra płynów dziennie.

Według badań przeprowadzonych przez instytut badawczy Millward Brown na zlecenie jednej z marek wody mineralnej kobiety w ciąży i matki karmiące w małym stopniu zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest odpowiednie nawodnienie. Z jednej strony zdają sobie sprawę, że są istotne sfery życia, które pomogą w utrzymaniu zdrowia swojego i dziecka, np. brak stresu, regularne badania, odpowiednia dieta, w tym suplementacja witamin i składników mineralnych oraz właściwa długość snu. Z drugiej zapominają, że równie ważnym elementem w tym szczególnym okresie jest odpowiednie nawodnienie, kluczowe zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka.

Co niepokojące, aż 30% kobiet ciężarnych i karmiących nie uzyskało żadnych informacji na temat prawidłowego nawodnienia. Zaś dla pozostałych 70% badanych głównym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy z tego obszaru jest personel medyczny, w tym bardzo wysoko cenieni – ginekolog i położna. Kobiety, które szukają informacji na własną rękę, w pierwszej kolejności wybierają Internet, często gubiąc się w gąszczu licznych i sprzecznych informacji.

Źródło: Newsrm.tv

woda mineralna
woda mineralna

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/06/2018 15:31

    CytujSkomentuj

    Ogólnie człowiek chyba nie ma nawyku picia. Ja już teraz pamietam o wodzie i codziennie pije dużo i dolewam sobie po prostu z kranu ale kiedyś nie pamiętałam. A bardzo gorąco jestteeaz.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.