zdrowie123q
Redakcja
27/06/2014

Warto dbać o zęby!

Współczesna dieta pełna cukru oraz wzrastająca liczba palaczy martwi nie tylko dietetyków czy lekarzy, ale również stomatologów. Coraz więcej ludzi nie stać na pełny uśmiech, gdyż mają niezdrowe zęby, zajęte próchnicą, często w nieestetycznym żółtym kolorze oraz stany zapalne dziąseł.

Niestety, nie mamy w zwyczaju pojawiać się co pół roku na fotelu dentystycznym na przegląd – a tak radzi każdy dentysta. Dopiero w momencie, gdy ból zęba staje się nie do zniesienia, a wśród towarzystwa zdarzają się sugestie pozbycia się kamienia nazębnego, decydujemy się na wizytę. Takich sytuacji można było uniknąć – to regularność przeglądów gwarantuje wczesną diagnozę pojawienia się próchnicy. Ostatecznie częste przeglądy zapewniają nie tylko zdrowe uzębienie, ale również zaoszczędzenie pieniędzy na drogich zabiegach, które w sytuacjach nagłych są nieuniknione.

Zaawansowane zapalenie dziąseł czy zepsucie się zęba może doprowadzić do jego nieodwracalnego usunięcia, co w większej liczbie doprowadza do używania protezy. Jednak nie jest to jedyny argument zachęcający do regularnych wizyt – badania wykazały, że próchnica może przyczynić się do rozwoju miażdżycy i powstawania nowotworów! Procesy zapalne rozwijające się w jamie ustnej mogą przenieść się do organizmu, powodując szereg dolegliwości.

Znajomość tych korelacji i wyleczenie zębów może znacznie poprawić stan naszego zdrowia, dlatego ważne są częste wizyty u specjalisty. Współczesny gabinet dentystyczny i wykwalifikowany personel medyczny oferują szereg zabiegów poprawiających stan zdrowia naszego uzębienia – to nie tylko usuwanie kamienia czy kompleksowe zabiegi chirurgiczne, ale również korygowanie kształtu zęba.

Wpisując frazę np. „wybielanie zębów Warszawa” można trafić na stronę www.fabdent.pl, gdzie opisane są kompleksowe zabiegi z użyciem nowoczesnych materiałów oraz najnowszych technologii dostępnych w medycynie. Dzięki innowacjom w salonie dentystycznym leczenie zębów nie jest już traumatycznym przeżyciem. Warto zadbać o swoje zęby, zanim będzie za późno!

zdrowie123q
zdrowie123q

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.