mózg-władca-czasu1
Redakcja
03/01/2019

Nasz mózg – jak włada czasem?

Niewiele jest pytań tak kłopotliwych i głębokich, jak te dotyczące czasu. Filozofowie głowią się, czym jest czas i czy to pojęcie oznacza pojedynczy moment, czy pełny wymiar. Fizycy borykają się z pytaniami o to, dlaczego czas wydaje się płynąć tylko w jednym kierunku, czy możliwe są podróże w czasie, a nawet o to, czy czas w ogóle istnieje.

Co to jest czas? Jak ludzki mózg mierzy czas? Jak robią to mózgi zwierząt? I czym w ogóle jest czas: obiektywną wielkością fizyczną, czy może tylko wytworem mózgu? W swojej książce „Mózg, władca czasu”, Dean Buonomano poszukuje odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania – odpowiedzi, od których zależy więcej, niż Państwo myślicie.

Nasz mózg nieustannie mierzy czas. Kiedy rozmawiamy, precyzyjnie określa długość trwania każdej sylaby, a także dźwięków, gdy słuchamy muzyki. Wie ile trwa doba, a nawet miesiąc. Mózg to wspaniały zegar, pozwalający nam organizować swoje życie i korzystać z niego efektywnie!

Ale jak właściwie to działa? Buonano, profesor neurobiologii i psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, nakreśla zupełnie nową wizję mózgu i jego pracy. A przede wszystkim – czyni to w sposób tak przystępny, że lektura sprawia wrażenie rozmowy z dobrym znajomym, pasjonującej gawędy.

Premiera książki, która zbiera doskonałe recenzje na świecie, zaplanowana jest na 24 stycznia, nakładem wydawnictwa Prószyński Media.

mózg-władca-czasu1
mózg-władca-czasu1

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 03/01/2019 19:06

    CytujSkomentuj

    Bardzo cenię wydawnictwo Prószyński. Jeśli już coś wydają, to z reguły jest to pozycja naprawdę warta przeczytania więc w ciemno sięgnę po wspomnianą już pozycję i jestem pewna, że będę bardzo zadowolona <3 tak więc – czekam z niecierpliwością na zakup.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.