ikona1234kobieta17
Edyta Nowicka
23/06/2016

W świecie pełnym kłamstwa

Te urodziny Teatru Pieśń Kozła będą niezapomniane. Na 20-lecie jego działalności przygotowane zostanie widowisko pt. „Crazy God”. Ten świat przedstawiony jako wielki teatr kłamstwa będzie można zobaczyć już od 1 lipca

Do premiery „Crazy God” zostało już naprawdę niewiele czasu. Na potrzeby tego spektaklu powstaje niepowtarzalna scenografia, kostiumy, muzyka symfoniczna, a także własny tekst. Udział w nim weźmie 17 artystów z 12 krajów, w tym z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Iranu czy Finlandii. Będą to aktorzy teatralni oraz tancerze, klasyczny operowy śpiewak (baryton) i zawodowi muzycy – perkusista grający na wibrafonie oraz skrzypaczka.

- „Crazy God” będzie symfonią na obraz, gest i słowo. Spektakl połączy taniec, narrację literacką, sztuki wizualne, elementy wokalne i muzykę. Jest dostosowany do większej sceny, która daje rozmach w tworzeniu scenografii i otwiera możliwości myślenia o spektaklu w kategoriach widowiska – mówi Grzegorz Bral, reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

Spektakl inspirowany jest kilkoma dziełami, m.in. „Hamletem” Szekspira, brutalnym dziełem Heinera Müllera „HamletMachine” oraz poematem „Skowyt” Allana Ginsberga. To wszystko przypieczętowane jest jeszcze poezją Alicji Bral.

Narracja tego utworu jest brutalna, ale i nieprzypadkowa. Sztuka ma w końcu pokazać świat jako wielki teatr kłamstwa. W to kłamstwo zamieszane będą wszystkie sfery, zaczynając od polityki a kończąc na tematach obyczajowych. Za tym podążać będzie również scenografia. Tworzy ją 17 żelaznych krzeseł (każde jest unikatową rzeźbą) i latających instalacji inspirowanych witruwiańskim człowiekiem Leonarda da Vinci. Scenografię tworzy Robert Florczak, a kostiumy projektuje Alicja Gruca. Do tego ciekawego zestawienia należy dołożyć jeszcze muzykę symfoniczną, za którą odpowiada polska kompozytorka, Katarzyna Szwed.

Premiera spektaklu odbędzie się 1 lipca, na inaugurację Brave Festival, na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. W ramach festiwalu przedstawienie będzie można zobaczyć również 2, 3 i 4 lipca. Bilety są już w sprzedaży.

Źródło: PR EXPERT
fot. materiały prasowe

ikona1234kobieta17
ikona1234kobieta17

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.