shaun-t-insanity_ronaldmatters
Ela Makos
18/10/2016

Shaun T: Przestań ćwiczyć!

Dzięki autorskiemu programowi CIZE, na co dzień uczy miliony Amerykanów, że nie trzeba wylewać siódmych potów na siłowni, żeby stracić na wadze. Wystarczy zacząć… tańczyć!

Shaun T to amerykański FIT lider, który dzięki autorskiemu programowi tanecznemu pomaga milionom osób, które walczą z otyłością i nadwagą ruszyć tyłki z kanap i zacząć walkę o swoje zdrowie i kondycję. Co więcej, zapewnia, że magia zaczyna się w momencie, kiedy przestajesz ćwiczyć… Do tej pory sprzedał 10 milionów płyt DVD programu CIZE.

CIZE it up!

CIZE to jego autorski program, którego motto brzmi: „The end of exercise”… CIZE to seria płyt DVD, na których Shaun wraz ze swoją ekipą prezentuje taneczne treningi. Trudność z każdą płytą wzrasta, a Shaun niezmiennie przekonuje, że już niebawem zaczniesz tańczyć jak profesjonalny tancerz z teledysków gwiazd POP.

- Ćwiczenia to coś, co musicie robić, CIZE to coś, co będziecie chcieli robić – podkreśla Shaun w jednym z wielu filmików promujących jego autorski trening. – Obiecuję, że dzięki CIZE stracisz na wadze! – przekonuje Shaun T. – Każdy krok jest dokładnie wytłumaczony, podczas tańca będziesz się bawić tak dobrze, że nie zauważysz, że wylewasz z siebie siódme poty i spalasz setki kalorii!

Patrząc na tysiące wideo-opinii w sieci, gdzie zupełnie „normalnie” wyglądający ludzie tańczą niczym profesjonaliści, jeszcze się przy tym uśmiechając, trudno nie uwierzyć w „magiczną” moc CIZE i hasło, że pora skończyć ćwiczyć.

Pojedynczy trening z CIZE trwa od 30 do 52 minut. Treningi mają różne stopnie trudności. CIZE jest polecany osobom początkującym oraz starszym, które lubią muzykę POP.

Dla bardziej zaawansowanych Shaun T wymyślił interwałowy trening INSANITY (szczegóły w kolejnym akapicie).
Program jest przygotowany na 4 tygodnie, ale zaraz po jego zakończeniu można go powtórzyć i nadal uzyskiwać korzystne rezultaty. Muzyka, do której tańczą adepci CIZE to przede wszystkim nowoczesny POP, który osobiście wybiera Shaun T.

Każdy z 3 zestawów DVD zawiera po 2 płyty.

Zestaw nr 1

* Crazy 8s – to 35 minutowy trening, pod koniec, którego ćwiczący ma umieć zatańczyć numer „Hand in the air”(Timbaland).
** You got this – na końcu tej płyty ćwiczący ma umieć zatańczyć numer „Treasuer” Bruno Marsa.

Zestaw nr 2

*Full out – tu poziom jest trudniejszy, na koniec tej płyty uczestnik tańczy pełną choreografię do utworu „Destiny’s Child” – Lose my breath.
**In the pocket – płyta nr 4 to osiągnięcie kolejnego levelu trudności; na koncie uczestnik programu tańczy choreografię do piosenki Ariany Grande – Problem.

Zestaw nr 3

* Go for it – rutyna „Pass the dutch’ (Missy Elliot).
**Livin’ in the 8′s – specjalne, finałowe DVD, pełne tańca i emocji, w którym na końcu uczestnicy tańczą do „Chandelier” w wykonaniu Sia.
– Tańcz tak, jak wtedy kiedy nikt cię nie widzi! – namawia Shaun T.

Program CIZE nie jest dostępny w regularnej sprzedaży w Polsce. Można znaleźć go m.in. w Amazon.com.

INSANITY

Program zadebiutował na rynku w 2009 roku i nie tylko zmienił oblicze rynku fitnessowych DVD, ale także wywindował Shauna T do zdecydowanie wyższej ligi trenerów personalnych.

„Insanity” zyskał nawet szacunek profesjonalnych sportowców i atletów.
Trening trwa dokładnie 63 dni i jest podzielony na 2 etapy. Podczas pierwszych 4 tygodni organizm przyzwyczaja się do intensywnego wysiłku i wykonywania ćwiczeń, z którymi większość osób mogła nie mieć wcześniej do czynienia. Ćwiczenia rozłożone są na każdy dzień i trwają ok. 35-45 minut. Piaty tydzień to „rest week”, podczas którego odpoczywamy, a mięśnie się regenerują. 6-9 tydzień to prawdziwy wycisk dla ciała. Intensywność ćwiczeń rośnie, a trening wydłuża się do godziny zegarowej.
W sieci można spotkać różne opinie na temat pierwotnego treningu „Insanity” (nowszą wersją jest „Insanity Max: 30″), ale wspólnym mianownikiem jest określenie „rzeź”…

Jak mawia Shaun: „You are insane not to try Insanity!”

Shaun T – coach ciała i ducha

Shaun T urodził się 2 maja 1978 roku w New Jersey. Karierę rozpoczął jako specjalista od zdrowego stylu życia i fitnessu. Pracował jako trener osobisty w kilku sieciach siłowni. Zaczął tańczyć w wieku 21 lat, na studiach. Realizował się także jako instruktor aerobiku. Po ukończeniu Rowan University, przeprowadził się do Los Angeles, gdzie pracował jako choreograf, tancerz i trener. Jego pierwsza praca na planie teledysku była dla… Mariah Carey.

Jego kariera nabrała tempa, kiedy przedstawiciele firmy Beachbody poprosili go o przesłanie demo treningu. Kooperacja doprowadziła do wypuszczenia na rynek w 2009 roku treningu interwałowego „Insanity”. Trening zyskał opinię najtrudniejszego tego typu treningu, który jest rozprowadzany na rynku.

Shaun T ma na koncie m.in. 3 wersje treningu Insanity, a także programy Focus T25, Rockin’ Body, Hip Hop Abs czy obszernie opisany wyżej CIZE.

Shaun T jest gejem. W 2012 roku wziął ślub w Nowym Jorku ze swoim partnerem Scottem Blokkerem.

Z zewnątrz może wydawać się, że życie tego trenera, motywatora i coraz częściej gwiazdy rozrywki to bajka… Tak jest w istocie! Ale nic nie przyszło mu bez wysiłku.

Droga do sukcesu

Ciężka praca, wytrwałość i wiara w siebie (do czego zachęca swoich podopiecznych) zaprowadziły go do miejsca, w którym jest teraz.

Od pewnego czasu realizuje się jako mówca-coach świadcząc usługi dla komercyjnych firm, motywując ich pracowników.

Jest gwiazdą rozrywki, która na stałe wpisała się w świat show biznesu w USA. Gości w telewizjach śniadaniowych, był na kanapie u Oprah Winfrey, coraz częściej realizuje się jako host rozmaitych wydarzeń rozrywkowych.

Odbiorcami jego treningów są osoby pomiędzy 25 a 45 rokiem życia, w stosunku 60 proc. kobiet i 40 proc. mężczyzn.

Zwłaszcza liczba mężczyzn, dla których Shaun T jest autorytetem może pozytywnie zaskakiwać.

Z każdym programem, który wypuszcza na DVD stara się obalić jakiś mit. Z CIZE było to, że trzeba mieć wrodzone poczucie rytmu, żeby tańczyć. Z kolei z „Insanity MAX: 30″, że w 30 minut można wykonać taki interwał, o jaki się człowiek nigdy nie podejrzewał.

Shaun regularnie gości na okładkach magazynów fitnessowych i tych o zdrowym stylu życia: „Men’s Health”, „Muscle and Performance”, ‘Fitfigures”, „Experience life”.

Od 2009 roku sprzedał płyty DVD o wartości 350 mln dolarów! Wzorem innych gwiazd rozrywki wypuścił na rynek własną linię ubrań sportowych z hasłami motywacyjnymi, a także wziął się za nagrywanie muzyki. Jego firma zaczęła też świadczyć usługi cateringu dietetycznego, gdyż fani chcieli jeść tak, jak on i to, co on. Shaun T potrafi zmonetyzować swój sukces na wielu polach. Program CIZE od 2015 roku uczynił z niego gwiazdę domowych salonów wielu Amerykanów. Jego amerykański FIT sen trwa!

Anna Chodacka

shaun-t-insanity_ronaldmatters
shaun-t-insanity_ronaldmatters

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.