zielony sok 1
Julia Nieznalska
11/11/2022

Co mówi zielona etykieta

Naukowcy z Cornell University (USA) odkryli, że badani konsumenci postrzegają batoniki posiadające na opakowaniu tabelkę kaloryczną koloru zielonego za zdrowsze niż te z czerwoną etykietką

Nawet mało wartościowe pod względem odżywczym towary mogą sprawiać wrażenie zdrowych, jeśli są opatrzone etykietką w zielonym kolorze – zawiadamia czasopismo „Health Communication”.

Naukowcy z Cornell University (USA) odkryli, że badani konsumenci postrzegają batoniki posiadające na opakowaniu tabelkę kaloryczną koloru zielonego za zdrowsze niż te z czerwoną etykietką, nawet jeśli w rzeczywistości zawierają tyle samo kalorii.

Szczególnie wrażliwe na oddziaływanie koloru umieszczonego w tle informacji o składnikach odżywczych produktu są osoby, dla których zdrowe odżywianie stanowi ważny element codziennego życia.

„Wyniki naszego badania sugerują, że kolor tabeli kalorycznej może mieć wpływ na to, czy ludzie postrzegają jedzenie jako zdrowe, bez względu na faktycznie widniejące na etykiecie informacje, np. zawartość kalorii” – mówi Jonathon Schuldt, jeden z badaczy.

PAP Nauka w Polsce, ooo/ tot/

zielony sok 1
zielony sok 1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.