fot.Flickr/cc/HelgaWeber
Jacek Bilczynski
14/10/2011

Marsz od telewizora!

Jeśli przytrafi Ci się uraz który powoduje opuchliznę, a nie masz popularnego altacetu, wykorzystaj ocet. Może być jabłkowy lub winny, jego aromat jest znacznie przyjemniejszy, a działanie równie skuteczne. Nasącz gazę i zawiń lekko bandażem. Pamiętaj, by często zmieniać okład nie dopuszczając do jego wyschnięcia. Dziś radzimy, jak skuteczniej trenować i odżywiać się tak, aby poprawić swoją kondycję i zdrowie

*Szybkie spożywanie posiłków może zwiększać ryzyko wystąpienia cukrzycy tupu II. Zwolnij! A przy okazji gwarantuję, że zjesz mniej.

*Nieregularny i zbyt krótki sen sprawia, że organizm zmniejsza ilość leptyny, która reguluje Twój apetyt. Sprawia to, że jesteś bardziej głodna i jesz więcej w ciągu dnia. Pamiętaj powinnaś sypiać około 7-8 godzin na dobę.

*Zadbaj, by Twoje posiłki były aromatyczne. Udowodniono, że przyjemny zapach zmniejsza apetyt i sprawia, że spożywasz mniej jedzenia.

*Podnosząc duży ciężar z ziemi przykucnij, a wstawiając nie rób „kociego grzbietu”. Uchroni to Twój kręgosłup przed urazem przeciążeniowym.

*Średnio w ciągu życia spędzasz 10 lat przed telewizorem! Jeśli zrezygnujesz z ¼ tego czasu na rzecz aktywności fizycznej, pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu, będziesz zdrowsza i bardziej pewna siebie!

*Jeśli dużo siedzisz w pracy, zainwestuj w piłkę fitnessową. Każdego dnia postaraj się siedzieć na niej przez 30 minut. Możesz w tym czasie oglądać tv, czytać książkę lub pracować przy komputerze. Niestabilna piłka uruchomi drobne mięśnie stabilizujące tułów. Sprzyja to niwelowaniu zmian przeciążeniowych kręgosłupa.

*Chcesz ujędrnić i nieść nieco pupę? Możesz wykonać proste ćwiczenie. Stojąc staraj się maksymalnie napiąć swoje pośladki, dla utrudnienia możesz stanąć na palcach. Wytrzymaj w takim napięciu przez około 10 sekund. Powtórz 5-6 razy. Wykonuj je regularnie 3-5 razy dziennie. Już po dwóch tygodniach zauważysz różnicę.

Autorem artykułu jest Jacek Bilczyński, dietetyk, fizjoterapeuta i trener personalny
www.jacekbilczynski.pl

fot.Flickr/cc/HelgaWeber
fot.Flickr/cc/HelgaWeber

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.