jogging
Ruch to podstawa dobrego samopoczucia
Kalina Samek
21/06/2011

Obudź swoje ciało na lato

Wraz ze wzrostem temperatury zbliża się również moment, w którym przyjdzie nam odsłonić trochę ciała i zmierzyć się z jego kondycją po zimie. Niestety większość z nas odkryje pewne niedoskonałości, a w gdzieniegdzie może nawet nadmiar tkanki tłuszczowej

Nie popadajmy jednak w panikę! Wiosenny i letni okres sprzyja wszelkim zmianom – to doskonała okazja by zadbać o siebie i zmienić tryb życia!

Lato, ach to ty!

Lato to czas, kiedy zaczynamy intensywnie myśleć o swoim wyglądzie. Z jednej strony planujemy eksperymenty z modą i kolorami, umawiamy się z kosmetyczką, by odświeżyć skórę po mrozach i chłodach, wybieramy dietę lub ćwiczenia fizyczne mające przywrócić naszemu ciału piękny wygląd. Z drugiej strony wiosenne przesilenie sprawia, że wiele z tych planów odkładamy na nieokreślony czas zwany „bliżej lata”. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jesień i zima to ciężkie okresy dla urody. Na szczęście „szkody” wywołane przez trudne warunki atmosferyczne można łatwo naprawić. Nie czekaj więc na jeszcze cieplejsze dni, już dziś zacznij budzić swoje ciało do wiosny za pomocą naszych naturalnych urodowych rytuałów.

Ruch to zdrowie… i uroda

Jeśli zimowa aura nie zachęcała cię do aktywności fizycznej, teraz możesz liczyć się z utratą jędrności i elastyczności skóry oraz kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Wiosna to najlepszy czas na trochę ruchu. Nawet najdroższe kosmetyki nie zastąpią systematycznych ćwiczeń. Oprócz poprawy kondycji i wysmuklenia ciała, ruch zapewni ci doskonałe samopoczucie. Wysiłek fizyczny stymuluje wydzielanie endomorfin i serotoniny, czyli hormonów szczęścia. Bieganie, spacery, siatkówka, siłownika – na wiosnę wybierz sport, którego uprawnianie sprawi ci prawdziwą przyjemność.

Zbilansowana dieta

Dobrym sposobem na wiosenne przebudzenie ciała jest nabycie zdrowych nawyków żywieniowych. Dieta uboga w węglowodany i tłuszcze, bogata za to w witaminy, minerały, antyoksydanty doda ci energii i będzie twoim sprzymierzeńcem w walce o szczupłe ciało. Na czas „wiosennych porządków” urodowych pożegnaj się z fast-foodami, gazowanymi napojami i słodkościami – zimową rozpustę czas zakończyć! Wzbogać swoją dietę za to w błonnik, płatki owsiane, otręby, mnóstwo warzyw i owoców. Pamiętaj również, że nie bez znaczenia jest sposób spożywania posiłków – regularnie ich przyjmowane, bez pośpiechu i stresu jest niezbędne w walce o zdrowe i piękne ciało.

Pij 1,5 litra płynów dziennie

Twoja skóra przez kilka miesięcy musiała zmagać się z centralnym ogrzewaniem, klimatyzacją i trudnymi warunkami atmosferycznymi. W efekcie straciła wilgoć. By odwrócić skutki zimowego odwodnienia pij dużo wody, najlepiej niskosodowej – nie tylko nawilży twoje ciało od środka, ale pomoże również wypłukać z organizmu toksyny. Możesz też zacząć stosować zieloną herbatę, która działa oczyszczająco na organizm. Działanie spalające tłuszcz ma również herbata czerwona. Niestety nie wszystkim odpowiada cierpki i gorzki smak takich rodzajów herbaty.

jogging
jogging

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.