Woman drinking water
Kalina Samek
22/03/2018

Pierwszy krok do zdrowszego serca

Ruch to, obok diety, podstawowy czynnik naszego zdrowia. Dzięki niemu spalamy kalorie, poprawiamy naszą kondycję, wzmacniamy odporność, pokonujemy stres, a przede wszystkim wspieramy nasze serce.

Kiedy regularnie się ruszamy, nasza forma znacząco się poprawia, nie wiemy już co to zadyszka, figura zyskuje wymarzone kształty, dotleniamy nasz organizm i znacząco zmniejszamy ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.
Ważne, aby znaleźć motywację, do codziennego ruchu. Każdy z nas ma za sobą niespełnione obietnice, że „już od jutra będę biegać, uprawiać sport, pływać…” Ale ciągle brakuje czasu…
I kończymy na kanapie, gdzieś w głębi siebie chowając pretensje, że znowu nie znaleźliśmy w sobie czasu i motywacji…
Mamy dla Was dobrą wiadomość – nie potrzebujecie dodatkowego czasu, aby naprawdę zadbać
o ruch dla swojego zdrowia. Wystarczy, że będziecie chodzić… Ten rodzaj aktywności pasuje do wszystkich – spacerować mogą wszyscy niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, zasobności portfela czy zajętości. Spacerując godzinę dziennie, możemy spalić 228 kalorii.
Na pewno ruch, wsparty odpowiednią dietą, przyniesie nam jeszcze więcej korzyści. Potrzeba na to dokładnie 21 dni codziennego stosowania. Co ciekawe, naukowcy twierdzą, że na utrwalenie danego nawyku potrzebujemy również 21 dni. Czyli w trzy tygodnie możemy utrwalić zdrowy nawyk codziennego spacerowania
i pozbyć się niechcianego cholesterolu.

Jak wyrobić sobie nawyk do działania i nie zaniedbać spacerów oraz nauczyć się nowych zasad zdrowego życia? Warto uwzględnić kilka kluczowych rad.

•    Skup się na jednym nawyku
•    Pracuj nad nim przynajmniej miesiąc
•    Wymyślając nowe nawyki łącz je z tymi, które udało się już wdrożyć
•    Bądź gotowy na przeszkody i pokusy
•    Dziel się swoimi sukcesami z innymi
•    Nagradzaj się za sukcesy
Traktuj nowe nawyki jako część Twojego stylu życia

oprac. na podstawie materiałów prasowych

Woman drinking water
Woman drinking water

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 02/11/2018 07:11

    CytujSkomentuj

    Gdzieś czytałam i to chyba prawda, że w chwili, gdy napiszemy coś publicznie, typu: zobowiązuję się do pięciu tysięcy kroków dziennie na Facebooku to łatwiej nam tego dochować bo już tak powiedzieliśmy i ktoś nas może z tego „rozliczyć”. Ale też pochwalić, zmotywować czy też dać jakąś poradę i wtedy chyba jest też łatwiej i mile z nowymi nawykami w drodze. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.