fot. 123
Jacek Bilczynski
30/09/2011

Uciekamy przed kaloriami

Masło migdałowe jest bardzo zdrowe ale trudno je dostać i cena często jest bardzo wysoka. Możesz zrobić je sama. Wystarczy kupić całe migdały i mielić je w blenderze, młynku lub elektrycznej maszynce do mięsa przez około 30 minut, przerywając mielenie co kilka chwil, by nie dopuścić do ich przegrzania. Gotowe. Oto kolejna porcja cennych wskazówek dla każdej kobiety, która chce być fit

*Jeśli czujesz się zmęczona i potrzebujesz pobudzenia, nie przemywaj twarzy zimną wodą. Pobudzi jedynie na chwilę a po kilku następnych rozleniwienie i senność wrócą ze zdwojoną siłą. Wybierz raczej letnio-ciepłą wodę.

*Jesteś na diecie? Nie odmawiaj sobie malin, zawarte w nich ketony sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej, a dodatkowo kaloryczność tych owoców jest znikoma.

*Stosujesz słodzik? Zamień go na Stewię. Jest równie słodka, bezkaloryczna i nie zawiera aspartamu, który może być potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia. Pytaj w sklepach ze zdrową żywnością.

*Czujesz ból mięśni po ciężkim treningu? Zakwasy! Pamiętaj jednak, że to nie sprawka kwasu mlekowego, a mikrouszkodzeń komórek. Popularne piwo nie pomoże, znacznie skuteczniejszy będzie masaż z olejkiem mentolowym.

*Dobry peeling na 2 dni przed kąpielą słoneczną może sprawić, że Twoje ciało zbrązowieje do 40proc. szybciej, a opalenizna będzie bardziej równomierna.

*Podczas spożywania alkoholu pij dużo soku pomidorowego. Zawiera potas i antyoksydnaty, które zminimalizują skutki ewentualnego kaca.

*Jeśli martwisz się o zmarszczki, obok codziennej pielęgnacji skóry za pomocą kremów, pij dużo mocnego naparu z zielonej herbaty. Zawarte w niej związki hamują rozkład kwasu hialuronowego, a tym samym poprawiają jej elastyczność i minimalizują ryzyko wystąpienia „pajączków”.

*Jeśli Twój harmonogram jest strasznie napięty i nie masz czasu na spędzanie wielu godzin w klubie fitness, ogranicz się do jednego ćwiczenia – przysiadów. Angażuje ono bardzo dużą gupę mięśniową i wywołuje skurcz izometryczny w prawie całym ciele. To jedno ćwiczenie sprawia, że pracujesz nad stopami, łydkami, udami, pośladkami, plecami, brzuchem, klatką piersiową, a nawet ramionami.

*Dużo pracujesz przy komputerze, a w nocy pojawiają się drętwienia dłoni? To może być zespół cieśni nadgarstka. Zrób prosty test. Zegnij nieco dłoń i umieść ją pod strumieniem chłodnej wody. Jeśli po 30 sekundach poczujesz identyczne uczucie jak to nocne, test jest dodatni i oznacza duże ryzyko, że to schorzenie dotyczy właśnie Ciebie. Udaj się do lekarza.

Autorem artykułu jest Jacek Bilczyński, dietetyk, fizjoterapeuta i trener personalny
www.jacekbilczynski.pl

fot. 123
fot. 123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.