ikona1234_kobieta_sport8
Ela Makos
31/10/2016

Dobre samopoczucie zależy od nas

Dobre samopoczucie równie szybko przychodzi co odchodzi. Jak być zadowolonym przez cały czas? Są na to sposoby. Potrzebne jest jednak nasze zaangażowanie i samozaparcie.

W natłoku obowiązków nie myślimy o sobie ani o tym, co będzie najlepsze dla naszego organizmu. Kilka lub kilkanaście godzin spędzamy w pracy, w domu jesteśmy gośćmi, posiłki jemy „na szybko” lub w ogóle o nich zapominamy. Pamiętajmy jednak, że istnieje też czas na relaks. To, jak go wykorzystamy zależy już tylko i wyłącznie od nas. Możemy spędzić go przed telewizorem lub zmobilizować się do aktywności ruchowej. Wieczór z książką w ręku lub ulubionym serialem również jest wskazany. Ważne jednak, aby te metody relaksacji nie stały się z czasem monotonne. Sposobem na to może być pójście w kierunku aktywności ruchowej.

Ci, którzy myślą, że poczują się znacznie lepiej leżąc na kanapie powinni choć raz przełamać się i spróbować kilku prostych ćwiczeń. Ten pierwszy raz będzie jednak najtrudniejszy. Trzeba bowiem zrezygnować z dotychczasowych nawyków i diametralnie zmienić sposoby wykorzystywania swojego wolnego czasu. Oczywiście nie chodzi o to, aby z dnia na dzień zerwać z dawnym życiem, a jedynie wprowadzać do niego nowe elementy – takie jak wieczorne ćwiczenia trwające 20 lub 30 minut.

W czym może nam pomóc kilkadziesiąt minut spędzonych w ruchu? To wbrew pozorom idealne lekarstwo na stres, a także sposób na rozluźnienie zastałych po całym dniu pracy stawów i mięśni. Wychodząc na świeże powietrze dajemy sobie również szansę na dotlenienie organizmu oraz… uśmiech. Radość na stałe wiąże się bowiem z aktywnością fizyczną – przede wszystkim poprzez wytwarzanie się w trakcie tego procesu endorfin.

Taki rodzaj wypoczynku to również metoda na łatwiejszą pobudkę kolejnego dnia, zdrowszy kręgosłup oraz znacznie lepsze samopoczucie. Nie da się ukryć, że to dodatkowo sposób na podniesienie odporności organizmu na infekcje.

Każdy potrzebuje ruchu – bez względu na rodzaj pracy, wiek, płeć, miejsce zamieszkania. Możliwości i predyspozycje mamy różne, musimy tylko wiedzieć, jak je wykorzystać.

Zanim jednak wstaniemy z kanapy pomyślmy również o rozgrzewce. Zastane mięśnie mogą przeżyć szok, gdy zmusimy je nagle do wysiłku. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że będą one również znacznie bardziej wydajne. Każde obciążenie danej partii powinno zakończyć się stretchingiem, a cały trening częścią relaksującą, zwalniającą tempo oddechu. Nadwyrężone lub obciążone treningiem mięśnie warto dodatkowo schłodzić. Najlepiej podczas masażu.

Taki masaż może być odpowiedni dla każdego, niezależnie od trybu życia, jaki preferuje czy przebytego treningu. Wspomóc go można korzystając z różnych preparatów. Jednym z nich jest żel chłodzący REFITNER. Daje on przyjemne uczucie rześkości i odprężenia, gdy czujemy, że nasze ciało potrzebuje relaksu.

To, jak będziemy się dzisiaj czuć zależy tylko od nas. Każdy z nas może mieć swój własny sposób na to, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem. Ważne tylko, aby odnaleźć ten sposób i wprowadzić go w życie.

ikona1234_kobieta_sport8
ikona1234_kobieta_sport8

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 15/09/2018 21:11

    CytujSkomentuj

    A czy to prawda że po treningu jest też sauna dobra na te mięśnie? Żr rozluźnia i rozgrzewa. No tyko nie dla każdego, niestety. jak padło na koniec własnie – niech każdy, znając już własne ciało, dba o nie jak tylko może najlepiej. Ja czasem używam chłodzącym i rozgrzewających maści i uważam, że to ułatwienie sobie życia więc czemu nie

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.